Honda CBR 600F (2005)

Vlastník frantisek.lizal
Vloženo 28.6.2011
Aktualizováno 19.9.2021

Nejlepší z nejlepších! Vydržel jsem bez Cébéerky jen dvacet měsíců a musel jsem pořídit další. Má už sice 6 let, ale je v lepším stavu, než byla ta poslední. Asi bych mohl dělat na CBR 600F Hondě reklamu
edit: prodaná říjen 2012, najeto 8000km

První dojmy - Jaké byly první dojmy? Zbytečná otázka. Protože jsem měl už tři cébéerky před touto, tak jsem věděl naprosto přesně, do čeho jdu. Překvapený jsem mohl být jedině v případě, že by s motorkou po technické stránce nebylo něco v pořádku. Protože měla při zkušební jízdě sjetou přední gumu, nebyl první dojem z první jízdy zrovna nejlepší. Ale po přezutí: paráda.

Pořízená 22.6.2011 s 11700km na tachometru. Má servisku a je původem z ČR, v techničáku jsem zapsaný jako třetí majitel, ale měl bych být čtvrtý, pač jeden si ji na sebe nepřihlásil. Nebo seriózně bych měl být druhý. Ještě před čtvrt rokem měla jediného majitele, ten ji ale prodal klukovi, který ji kvůli tlaku rodičů musel po měsíci a půl prodat a ani na něho nebyla v techničáku přepsaná. Následující vlastník měl ale po dalším měsíci a půl nehodu, při které na kamarádově motorce utrpěl dlouhodobější zranění, a tak se taky cebru rozhodl prodat. Krátce po zveřejnění inzerátu jsem věděl, že jak budu moct, se pojedu do Třebové mrknout. První pocit v sedle této Hondy nebyl nic moc, pač když jsem se na ni byl v Moravské Třebové prvně podívat a projet ji, měla totálně sjetou přední gumu a na ráfku chybělo závaží, takže při vyšších rychlostech se třásla řídítka jak ratlík. Ale po výměně gumy a vyvážení bylo všechno v pořádku, takže po druhé projížďce bylo jasné, že se postěhuje do Tovačova. Ze začátku ale rozhodnutí pro další Cebro nebylo jednoznačné. Říkal jsem si, že po 5 letech a 40000km najetých v sedlech Hondy CBR 600F bych mohl přejít do litra, nebo i zkusit jinou značku, nebo jiný styl, ale srdíčko mělo jasno, takže: Honda CBR 600F forever. Je mi jasný, že každej nedá dopustit na to svoje, respektuju to, ale já jsem moc jiných motorek nezkusil, a ani zkoušet nehodlám. Předpokládám, že toto je moje poslední Honda CBR 600F, ten model z letošního roku se mi vzhledově vůbec nelíbí, takže si svou současnou krasavicu nechám až do smrti Je v origo stavu, nemám rád žádny "doplňky". Má alarm s pagerem, ale než jsem se ho naučil ovládat, tak mi furt pískal. Jen přemýšlím, jestli si koupit laďák. Na první cbr jsem měl, a stálo to za to. Nějaky blešky tyto cebeerky mají - viz předchozí moto, ale tomu, kdo chce kompromis, univerzální motorku, která zvládne město, turistiku, okruh, je pohodlná, a to i pro jízdu ve dvou, je spolehlivá, krásná, nezradí v zatáčkách, mohu jen doporučit. O tom ostatně mluví i statistiky: Honda CBR 600F je nejprodávanější silniční šestistovka všech dob. Jednu nevýhodu oproti popisu u předchozí registrace ještě musím přidat, uvědomil jsem si ji teď, když mě zlobí baterka: u modelů 2005-7 se při otočení klíčku v zapalování automaticky zapínají světla, takže schází šťáva na startování. Další věc, kterou jsem tam nezmínil, je, že tyto ročníky, asi v zájmu co nejnižší prodejní ceny, Honda ořezala o možnost nastavení podvozku, tzn., že nelze nastavit odpružení přední ani zadní vidlice. Z mého pohledu je to nepodstatný detail, ani na starších modelech jsem do nastavení nevrtal.
Edit: Na konci října 2012 mi ruplo v kuli a cebru jsem prodal. Do jara to přežiju, ale co bude potom? Další cebra? FMX? Transalp?

123ps
123ps napsal 16.12.11 v 07:05

Čau Franto, střídáš to jak fusakle! Jak motorky, tak ty holky, co ti na nich sedí Letos už snad spolu trochu zalítáme. Měj se a dávám ti 10

pavčacbr
pavčacbr napsal 23.10.11 v 10:43

moc pekna,10b za vernost,at slouzi

cebeer
cebeer napsal 13.10.11 v 18:40

Krááásná Hodně štěstí. 10b.
CBR600f - úžasný stroj

CharlesCBR
CharlesCBR napsal 10.10.11 v 16:59

Nejlepší bike na světě ... 10b.. tady není co řešit

Vladik-Moto
Vladik-Moto napsal 08.10.11 v 18:27

Moc pěkná, tak ať Vám to spolu vydží posílám 10b a snad ta příští sezona bude slunečnější