Honda CBF 125 (2011)

Obecné

Motocykl mám: Nový
Pořizovací cena: 54900
Silné stránky

Pro začátečníka i pro pokročilého, který nechce být střelcem, je to skvělé. Japonská spolehlivost se nezapře. Když jsem s ní byl prvně u pumpy, spočítal jsem si neuvěřitenou spotřebu 1,6 litru, avšak je to asi důsledek tzv. školy "lehké nohy" ze Škody 105. Prostě na tacháči bylo 522 km a do nádrže jsem dolil 8,3 litrů a to jsem s ní prvních 100 km jezdil jen na cvičišti na jedničku a dvojku. Prostě spotřeba, když jí nedávám plný plyn, je neuvěřitelná!
Nyní později dodávám, že kombinovaná spotřeba po celé ČR mi dělá cca 2 litry. Kdybych měl zhodnotit přesnost převodovky, tak nevím, jak bych ji ohodnotil, ale určitě bych musel přiznat, že tato převodovka je přesnější a spolehlivější, než moje noha.

Slabé stránky

Zadní buben sice nezablokuje kolo, ale připomíná mi spíše Škodu 120, když brzdila s vypnutým motorem bez posilovače brzd.

Po 4000 km musím dodat, že už jsem smykem zadním nejednou brzdil.

Moje úpravy

Mám na ní boční brašny, přes zadní sedadlo tzv. mrtvou tetu a vzadu kufr, takže celkový zavazadlový prostor mi dělá cca 120 litrů, s čímž už se dá opravdu někam vyrazit. Pak mám ještě digitální hodiny s teploměrem Oxford, které přestaly fungovat dříve, než jsem s nimi začal jezdit. Digitál Oxford nebrat!!! Aspoň využívám teploměr, který jakž takž ukazuje.

Motor

Spotřeba paliva l/100km 2

Cestování

Dojezd na nádrž 500 - 600 km

Obecné

Moje závady Po 4000 km začalo občas zlobit čerpadlo, tak mi ho v rámci záruky vyměnili za nové.