Harley Davidson FXSTC Softail Custom (2008)

Vlastník děs
Vloženo 28.5.2011
Aktualizováno 27.2.2013

Úžasný motocykl,ze kterého jsem neustále nadšený a těším se na každou další jízdu.
I po najetí více než 27000km mé nadšení trvá,ba dokonce to prvotní bylo překonáno

První dojmy - Mé první dojmy se zcela shodovaly s mým očekáváním jízdy na chopperu.Harley mě skutečně ihned padl do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Model Harley-Davidson Softail Custom bych doporučil každému nadšenci této značky. Dá se tak variabilně upravit(což je HD vlastní),že padne každé postavě:-)

Doplňky na motorce - Brašny na zakázku,chromované doplňky,hodinky,teploměr,výfuky z typu Cross Bones včetně svodů,výroční medailonky na sedle,opěrce,u riserů.Především díky mému příteli Harlejáři Rudovi

Softaila Customa jsem kupoval v zimě v HD Brno.Nebyla možnost se svézt,ale věděl jsem,že přesně tenhle model chci.A co navíc,měl najeto jen 242km!Minulému majiteli stál 3roky jenom v garáži,protože dával přednost svému Maserrati.
Už při první slavnostní vyjížďce 3.dubna jsem byl doslova nadšený z jízdních vlastností a komfortu.Zvláště jsem byl zvědav,jak bude pružit "zadek",protože mě kamarád upozorňoval,že Harleye jsou tvrdé.Softík je ale skutečně měkký v zadním propružení,tento systém odpružení(odtud název softail)je jedinečný(myslím,že i patentovaný).
Posez v sedle je přímo královský,nohy na předních stupačkách v uvolněné poloze.Harley přesně drží stopu a velice dobře se překlápí v zatáčkách díky "dvoustovkovému" balónu na zadním kole.Byl jsem zvědav i na spotřebu,která byla po prvních kilometrech 6,7l/100km.Když jsem ale překročil 500km na tachometru,tak se snížil volnoběh a bylo cítit,že vše jede jaksi lehčeji.Při dalším tankování jsem jen zíral-spotřeba klesla až na 4,9litru.Na šesnáctistovkový motor úctyhodné!
Momentálně mám před garanční prohlídkou(1600km),ale už teď mohu zodpovědně prohlásit,že je to ten nejlepší motocykl,jaký jsem kdy vlastnil.Už jen čekám až mě dojdou objednané doplňky na dozdobení mašiny.
Tento Harley,kterého jsem si vybral mně dělá jen samou radost.Proto je každá vyjížďka pro mě zážitkem.
PO NAJETÍ 27000KM :
Už jsem se po těchto kilometrech tak sblížil s mým vyvoleným,že mě nemůže nic překvapit.Jen pozitivně.Pravidelný servis skutečně zaručuje bezproblémový provoz a zvlášť u skutečných Harlejářských servismanů,jako jsou v HD Brno.Patří jim můj dík.
Jediné negativum,které jsem po určitých kilometrech úspěšně vyřešil,bylo svalové napětí na pravé ruce dle originálně umístěných řidítek.Stačilo je jen posunout více "na tělo" a mám doživotní pohoduNejvíce jsem byl při zajíždění-najíždění kilometrů příjemně překvapen pravým srdcem - motorem.Do 10000km při zařazené šestce "škubal" řemen,když jsem se dostal pod 100km/h.Po 15000km se hranice snížila k 80km/h a teď při šestce motor vrní a řemen neškube ani při 80km/h!Kdysi jsem slýchával od starých zkušených Harlejářů,že tento motor je nejlépe zajetý až po 15000km.Dnes tomu z vlastní zkušenosti věřím.Má úžasný zátah,kultivovaný projev a spotřebu neuvěřitelných 4,5l.Mé nadšení nebere konce,neboť Harley je skutečnou inspirací pro motorkářské fajnšmekryTaky je již řádně dozdoben dle mých představ.Cestování je skutečným zážitkem a třeba i po 500km za den se necítím unaven.Ale dost psaní..není nad skutečnou realitu třeba v Jeseníkách...

BaluJarda
BaluJarda napsal 19.03.15 v 16:01 10b.

Hezký H-D ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

Yamahadream
Yamahadream napsal 18.09.14 v 13:45

Nádherný HD, hodně pohodových km

Kapustnak85
Kapustnak85 napsal 31.10.13 v 19:05 10b.

taktiež chápem nadšenie, ale nie spotrebu

Brumisek
Brumisek napsal 11.06.13 v 11:11 10b.

Nádhernej stroj, přeji mnoho kilometrů bez nehody!

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 26.02.13 v 20:18 10b.

nádhera a baťůžku se musí sedět jak v křesle