Honda CBR 929RR Fireblade (2001)

Vlastník vegas
Vloženo 16.5.2011
Aktualizováno 28.5.2011

Velice pěkná, schopná a dravá. Zachovalý supersport s dostatečným množstvím výkonu. Po velice dlouhé době snění jsem si ji pořídil. Moje první motorka. Zprvu jsem toužilo po cbr 600, ale postupně jsem zjišťoval, že by to nebylo to pravé.

Velice přívětivá, bez schovaných záludností v podobě výkonostních kopanců, přenášených na zadní kolo. Při koupi jsem z ní měl mírný respekt, nevěděl jsem co 150 koní dokáže. Ale při rozjezdu a cestě asi 70 km domů jsem si ji krásně užil.

Najel jsem asi 500 km. Pro svižnou jízdu stačí první 3 rychl. stupně. Dvojka tahá do 185 km/h. Na jedničku se plynem krásně zvedá. Brzdy fungují parádně. Stačí jedním prstem a jdete na předek. Při zvedání na zadek to hrozně žere gumy.

Bohužel nemám s čím porovnat, takže mé dobré pocity z této motorky mohou být zavádějící.

Dvakrát mi podklouzlo zadní kolo, jednou lehce v zatáčce na přechodu a jednou ve vyšší rychlosti na štěrku. To už se pěkně zavlnilo. Na mokru to musí tancovat jak Jágr s pukem v ruské třetině.

Myslím, že tenhle 150-ti koňový střed mezi novými 600 a 1000 cm3 motorkami, je na naše okresky zcela ideální.

Motorka je svým průběhem výkonu výborně čitelná, což je ideální pro rychlé výjezdy ze zatáček, ovšem pro rovné úseky postupem času začne být nudná, nemastná-neslaná.

Každopádně mašina je návyková, když z ní slezu, už mám zase chuť ji protáhnout. Zimu bych tímto nejradši zakázal :):)

Víťan
Víťan napsal 01.07.11 v 09:37

Znám tento strojík. Rychlá, silná, lehká.
Krásná motorka.
10 b