Tauris Samba (2010)

Vlastník MimoCZ
Vloženo 14.5.2011
Aktualizováno 14.5.2011

Padesátka made IN china. Uvedla mě na dvě kola.

Tak toto byl 2T dvoukoláček, který mě vrátil do jedné stopy. No vrátil, já jsem nikdy předtím nejezdil (kromě dovádění na fichtlovi v dětství), takže uvedl. Za pár měsíců jsem na něm najezdil přes 2000km a napřesrok šel pryč. Koupil si ho nějaký hasič na dojíždění do hasičárny, když jim vyhlásí poplach (snad dojede vždycky včas).

Cesta k jeho získání byla velice zajímavá. Kamarád se zmínil, že jeho kolega v práci vyhrál kupón na skůtra. Skůtříka nechtěl a kupón prodával.
Manželku jsem přesvědčil, že je to výhodná koupě a kupón byl doma.
Skutříka jsme vyzvedli, manželka ho přihlásila a já začal jezdit.
Skutřík byl docela malinký a já jako osoba ne příliš velkého vzrůstu jsem se na něm stěží srovnal.

Skůtr byl nový, takže bylo potřeba ho zajet a vychytat dětské nemoci. Asi největši byla špatně uchycený a slícovaný výfuk. Držák jsem převařil. Netěsnost u válce spravila speciální tvarovací pokložka ze SCOOTLANDu. Po těchto úpravách jsem ho považoval za celkem spolehlivé vozidlo.

Na skůtru jsem jezdil do práce cca 30 km tam a stejnou cestou zpět. Sedačka byla hodně nepohodlná, ale po pár jízdách už mi zadek zdřevěněl a bylo mi to jedno. Několikrát jsme spolu zmokli a potéto příhodě jsem musel lépe zaizolovat kabel ke svíčce.
Jízda ve dvou byla prakticky nemyslitelná. Jeli jsme se ženou jen jednou cca 10km na návštevu a poté už nikdy více. Motorek to zvládnul, ale ten posez byl fakt k neuvěření. Výrobce by měl ke každému scooteru přidat balení INDULONY!