Honda CB 900F Hornet (2002)

Vlastník George.D
Vloženo 14.5.2011
Aktualizováno 2.3.2016

Hornet koupen v téměř originálním stavu. Jediné co měl navíc byl držák kufru a širší řidítka. Navíc moje první motorka se serviskou. Mé úpravy: laďáky Leo Vince, pancéřové hadice. Prodána únor 2016

První dojmy - Po čase jsem si přiznal, že z CB 500 přechod na CB 900 byl zbytečně velký skok. Takže první dojem byl, že to sakra jelo, ale získat zkušenosti mi trvalo delší dobu než by to asi trvalo na CB600.

Motorku bych doporučil pro - V podstatě cestovně sportovní jezdci nebudou zklamaní

Doplňky na motorce - Myslím, že širší řidítka. Laďáky Leo Vince. Padáky u motoru. KN filtr.

Po koupi:
Tak zatím motorku poznávám, ale opravdu táhne všude. Ze začátku jsem měl pocit, že nemá co pocitově nabídnout. Teď začínám přicházet na chuť tomu chování motoru a jeho zvukovému projevu. Jestli příští rok dopadnou laďáky, bude to mazec!
Trochu nepříjemné pro mne bylo, že motorak v podstatě nebrzdí motorem. Na to jsem byl hodně zvyklej, ale člověk se rychle přeorientuje.

Za ty roky:
Brzdy: tak ty by mohly být rozhodně daleko lepší, možná je to volbou aktuálních destiček EBC, ale když jsem měl v ruce CBR600 s Nissiny, tak to brzdilo sakra jinak.

Podvozek: na moje zkušenosti stačil. Pří jízdě ve 2 mne to moc nebavilo, na to ta motorka až tak pohodlná není.

Motor: Ten je super. Hlavně s KN filtrem a laďáky to má zase trochu jiný a lepší chování. Výhoda je, že na cestování se nemusí točit. Do zatáček se s ním stejnak musí v otáčkách, aby to mělo význam,

Pneu: Tak za ty roky jsem zkusil tři značky od novoty.

1.Michellin Pilot Road 2 pokud se dobře pamatuju. V tu dobu jsem s motorkou moc neuměl, ale tyhle gumy mi opravdu nevyhovovaly. Neměl jsem s nimi moc jistotu a jednou mne vytrestala přední guma na kruhovém obězdu.

2. Dunlop road smart 2: tak to byly daleko lepší gumy. S nimi jsem si s motorkou fakt užíval až k hraně.

3. Pirelli Angel GT: aktuálně nové gumy. Myslím, že najeto na konci sezony 2015 něco přes 1000KM. Za mne asi zatím nejlepší gumy co jsem na Hornetu měl. Dovolí daleko víc než předchozí Dunlop a pocitově jsem si na nich byl o dost jistější. Člověk brousí policajta a guma ještě není na hraně, To je fajn.

Rok 2015:

Myslím, že jsem si s motorkou užil super roky, ale aktuálně mne to po posledních 2 sezonách táhne k okruhům. Letos jsem si přiznal, že jsem měl volit určitě menší objem. CB600 by byla daleko hravější a na blbnutí v zatáčkách daleko snadnější na ovládání. Tady mi ta váha asi opravdu dělala problémy, než jsem se naučil trochu lépe jezdit. Reálně bych řekl, že po 2 sezonách jsem se s ní sžil. Až v letošní sezoně jsem se dostal na limit motorky a z toho důvodu se chci určitě posunou dál na jiném stroji.

Honza_2
Honza_2 napsal 01.08.15 v 14:58 10b.

Velice dobrá motorka.Hodně kilometru bez nehody. Dávám 10 b.

TVGSXR
TVGSXR napsal 15.11.11 v 18:17

pěknej Hornetek

magoss
magoss napsal 27.06.11 v 20:35

Panečku tak teda ať vám to spolu pěkně jezdí a jsi jen zpokojen

sauvage
sauvage napsal 17.05.11 v 13:01

Moc pěknej kousek, sluší vám to !

biosák
biosák napsal 15.05.11 v 18:49