Aprilia Pegaso 650 (1999)

Vlastník mikewildmouse
Vloženo 31.3.2011
Aktualizováno 30.10.2011

Aprilia Pegaso 650 ´99 (Blažena), gps,tři kufry,alarm.

Aprilii jsem koupil za více než přijatelnou cenu asi před rokem a začal jsem se s ní zžívat. Extrémně znatelný rozdíl od mé předcházející mašiny (Suzuki GS500E ´91) v podstatě ve všem a díky bohu jen k lepšímu. Mile mě překvapil tah od spoda, pohodlí pro řidiče i pro spolujezdce a na křižovatce za deště mě překvapila i účinnost brzd. Nevýhodu rozhodně vidím v chybějícím 6 stupni převodovky na dálnici, protože při těch 130km/h už mám otáčky dost vysoko. Sériové plexi je opravdu nízké, před větrem moc neochrání.
Ovladatelnost po městě je výborná, ve středním terénu je to trošku horší, protože je těžká, ale po lese toho tolik nenajezdím a polní cesta není terén.
Nastavení tuhosti zadního tlumiče má příjemný rozsah, takže si každý vybere.
K Blažence jsem dostal i tři originální kufry Aprilia, do kterých se toho vejde více než dost.
Problém byl se zadními žárovkami, které pořád praskaly, tak jsem je vyměnil za LED-diodové (koupené na e-bay asi za 70 kč/pár - "dvouvláknové") a je pokoj.
Teď řeším čidlo rezervy paliva, ale to je drobnost, koneckonců když dojde benzín, přepnu na rezervu ventilem a kontrolka by mě beztak jen oslňovala.
Nádrž je na 21 a něco litrů. Spotřeba kolem od 5 do 7 litrů na 100 km. Olej měnit po 3000 km, olejový filtr po 6000 km, olejová nádrž (v rámu + v motoru) má obsah 2l.
A s sebou na delší cestu rozhodně spojkové lanko a nářadí na jeho výměnu, já ho měním 2x ročně.
Po delší době jsem jsem ji maličko dovybavil, pridal jsem GPS navigaci, koupil zavaží na řidítka a přezul na na lepší gumy. Protože nejsem klopič ani závodník, koupil jsem Mitaz E-07. Výborný vzorek jak na silnici,tak i do terénu. Snad jedinou nevyhodou tohoto vzorku zůstává, že sebere všechen štěrk a jiné radosti a zahodí za sebe dost vysoko a daleko,takže lepší jet v houfu poslední.
Jinak olejovy filtr je Hilfo h-151 a svíčka NGK DR8EA,kdyby to někdo někde sháněl.
Rád bych sehnal prodloužené plexi, ale to se zdá být skoro nemožné.

findejs1310
findejs1310 napsal 23.06.15 v 15:09

Máme to ale krásnou barvu že?
tak za 10 konecne

pitrison
pitrison napsal 04.09.14 v 19:40 10b.

Pěkný kousek Jak jsi vyřešil problém s čidlem paliva? Asi to budu řešit taky. Kontrolka zdá se nesvítí, když by měla. Takže buď bude v háji ona, nebo čidlo... Tak ať ti slouží, kolego!

findejs1310
findejs1310 napsal 05.08.14 v 18:49

Pěkné pěkné.Jen se mi zdá přehnané měnit olej po 3000 km a spojkové lanko 2x do roka.
Jestli je to nutné tak to já jsem asi motorkový babrbar.
Samozřejmě 10b.

Pepa66
Pepa66 napsal 21.03.14 v 23:59 10b.

Ahoj, je moc pěkná ať slouží. A neboj plexi seženem v Rakousku.
Máš to za 10 b

Hvězda
Hvězda napsal 30.08.13 v 20:58 10b.