Honda CBR 600RR (2004)

Vlastník Petysek
Vloženo 11.3.2011
Aktualizováno 2.2.2024

Původně kupovaná kvůli okruhovému ježdění, ale nakonec se na okruhu svezl cca 5x.

První dojmy - První dojmy byli velmi smíšené. Po přesednutí z Horneta na CBR je to markantní změna. Je to prostě hotová okruhovka. Oproti tehdejší konkurenci byla opravdu ve všech směrech daleko vepředu. Ale jen co se týká sportování. V běžném provozu byla konkrétně pro mne téměř nepoužitelná.

Na okruhu, konkrétně v Mostě jezdila pěkně. Na cílovce se mi ukázala hodnota 274Km/h. Brzdy vyníkajíci, ikdyž ke konci rozjížděk trochu povadaly. V zatáčkách přesná a jistá. Pokud mi někdy po nějaké chybě uteklo přední kolo, vždy se chytlo a zachránilo mne od pádu. Na tom měly určitě především zásluhu používané Pirelli SuperCorsa. Na běžných silnicích, při jízdách mezi městy už to taková sláva nebyla. V utaženějších zatáčkách, kruhových objezdech a manipulaci na místě se často stávala těžkopádná a poměrně jsem se nadřel. Případný delší výlet, nedejbože se spolujezdcem (jezdkyní) je hotový očistec. Nedojel jsem dál jak 20km. a po krátkém protažení a relaxu jsem výlet ukončil. Pro ty, kteří by uvažovali o CBR, tak bych v případě užívání spíše na veřejných komunikacích určitě zvolil eFkovou verzi a RR na laminátové kružítko. V případě servisu mne mimo periodických výměn kapalin a běžného spotřebního materiálu nic netrápilo. V mém případě se jednalo o dva roky a 6 tisíc kilometrů. Pouze z plastů si z CBR odnáším noční můru.
Přesto zpětně dvou let za řidítky CBR 600RR, která byla postavena na základě Rossiho RC212V z MotoGP (v té době bike, který v sériové podobě měl nejvíce použitého materiálu z Moto GP ze všech seriových strojů) nelituji a pocit závodníka při každěm zalehnutí ve mne vzbuzuje krásné vzpomínky...

FrankieCBR
FrankieCBR napsal 02.05.11 v 22:04

Jak zde již všici řekli!

Petysek
Petysek napsal 13.04.11 v 22:17

Dekuju všem za přání a ty bodíky

Jízda
Jízda napsal 19.03.11 v 20:39

moc pěkná 10jasná je to přeci Honda

FirefighterCBR
FirefighterCBR napsal 17.03.11 v 22:31

super volba taky sem přesrdlal z horneta na cbr jenom na staršího brášku tak hlavně lítej kolama dolu a aspoň vždycky 1 kolem na zemi

cat-nikita
cat-nikita napsal 13.03.11 v 20:55

Vůbec jsi nepřebral, užij si sezónu v jejím sedle