Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic (2000)

Vlastník Křesťan
Vloženo 30.9.2007
Aktualizováno 15.9.2014

Motoškola - kurz "Učme se přežít"

Vloženo: 19.09.2021, Uskutečněno: 10.07.2021, Stav tachometru: 800153 km, Zhlédnuto: 26x, Firma: www.ucmeseprezit.cz , Bod zájmu: Letiště Příbram

Tak jsem se vrátil po 25 zase do školy abych si udělal představu jak na tom s ovládáním motocyklu vlastně jsem. Jednalo se o jednodenní bezplatný kurz pořádaný Týmem silniční bezpečnosti "Učme se přežít" ". Na akci jsme se přihlásily dva měsíce předem a podařilo se nám to zakomponovat do druhého dne naší motopdovolené, která je popsaná v jiném deníkovém záznamu. Prvně jesm musel dát naše stroje do stavu, aby byly do kurzu vůbec vpuštěny. To obnášelo přezutí zadní gumy, kontrolu vracení plynového lanka a tlaku v pneu. Měnil jsem i zadní brzdové destičky a brzdovku. Brzdu se mi podařilo s odvzdušnit až pár hodin před začátkem kuzu. To jen díky pomoci kamaráda ze Staré huti u kterého jsme přespávali. Na místo jsme dorazili včas a veliké překvapení bylo, že nás přišel přivítat náš kamarád Somik, který podle přihlášek věděl, že dorazíme protože je v tomto projektu instruktorem.

Časový harmonogram akce
07:30 –8:45 Registrace účastníků kurzu / Technická přejímka
08:15 –8:45 Snídaně
08:50–9:00 Představení instruktorů a realizačního týmu / Zahájení kurzu
09:00 –17:45 Průběh kurzu(technika jízdy; přímé brzdy; první pomoc; výhybný manévr; brzdy vnáklonu; hlavní příčiny nehod; nestabilní režim; rozjezd do stoupání; dopravní psychologie jízda celou tratí; kontrola, seřízení a údržba). Vprůběhu kurzu je dostatečné množství přestávek a možností se občerstvit.
17:30–17:45 Vyhodnocení a ukončení

Na začátku jsme byly rozděleni do třech skupin po 20 účastnících. Každá skupina dostala přiděliny dva instruktory, kteří nás celým dnem provázeli. Kurz byl řazen do svižných bloků kdy se jízda na motorce střídala s přednáškou na dané téma. Velmi zajímavé byly rozbory dopravních nehod motorkářů natočených náhodně na video. V jedné stopě mám najeto cca 120tis km přitom s touhle motorkou asi 65 tis km. Při jízdách mezi kužely jsem si vedl velmi špatně. Motorka naložená na dovču, včetně stanu. Brašny v náklonu porážely jeden kužel za druhým. Když jsem koukal jak to jde ostatním, přemýšlel jsem jestli jsem já tak marnej jezdec nebo jesli je Dragstár motorka úplně k ničemu. Jelikož moje ego nepřipouští první možnost uzavřel jsem to tak že Drakouš je holt postaven na americkou highway a slalomy a osmy nemá v primárně v repertoáru. No ona ta přední guma už taky byla za zenitem V poledne jsme se šli najíst, což bylo zajištěno přímo na polygonu. Na první pomoc jsem byl zvědav protože jako záchranář toho mám odpřednášeno dost a byl jsem zvědav jaké to je ocitnout se na chvíli na druhé straně barikády. Nic nového jsem se tam nedozvěděl, protože přednáška byla cíleně adresována průměrnému motorkáři a svůj účel splnila na výbornou.

Kurzy se konají za každého počasí a my jsme měli vysloveně štěstí. Za den jsem po letišti najezdil 7 km a bylo to docela náročné. Ihned po skončení jsme na nic nečekali skočily na stroje a mazali do kempu na Lipno. Měli jsme přeci dovolenou a naše cesta teprve začínala. O přínosu celého podniku pro mojí jízdu jsem se přesvědčil záhy a to hned před Volary. Tam se na mě pověsil týpek na BMW GS. A já mu v táhlý pravý vracečce ujel o pořádnej kus díky tomu, že jsem vytočil ramena a hlavu, abych správně podíval, kam ta cesta vlastně vede. Přesně tak jak jsme to trénovali. Podřadil jsem, nechal jsem stroj pod plynem a výsldek se dostavil nad očekávání. Bylo to super.

Gahan37 (11) napsal 19.09.2021 v 18:25

Technická….když přezuješ zadní a přední je za zenitem proč nepřezuješ obě? A proč tu motorku na kurz neočešeš od zavazadel když zrovna na kurzu je to kam odložit….

1 reakce

Křesťan
Křesťan 19.09.2021 v 21:43

Přední gumu jsem měl doma zároveň ze zadní. Přezouvám je pokaždý spolu. Letos to byla vyjímka. Protože jsem po karambolu řešil ještě ložiska novou osu kola. Tak že jsem předek přezouval až 14 dní po zadku.

Marty--Mortimer (16) napsal 19.09.2021 v 17:46

• Veký servis karburace

Vzhledem k očekávání, že v nacházející sezoně bude na tachometu číslovka 100.000 km, usoudil jsem, že je třeba dopřát stroji trochu péče. V posledních sezonách mě přišlo že maximálka spadla ze 180 na 150 a že toho přemlo

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.01.2024
    Uskutečněno: 13.01.2024
  • Češi v Braniborsku - Massen Dirt Track 2023

Massen Dirt Track je Hotrodový závod v Německu, který se jezdí na pískovém ovále, vždy druhý víkend v září. Do Massenu jsem prostě letos musel. Protože jsem dostal volňásek od startujícího soupeře na Hotrodech . Hodilo s

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.09.2023
    Uskutečněno: 08.09.2023
  • Lokáč 2023

Lipenský Lokáč se letos nesl ve znamení oslavy 30th výročí vzniku budějické party BBC. Temín mám bouhužel kolidoval se závěrem naší alpské dovolené. :-( Nakonec se nám to podařilo vyřešit celkem elegantně. Po týdením po

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.10.2023