Honda XL 1000V Varadero (2007)

Vlastník Vigilante
Vloženo 29.12.2010
Aktualizováno 25.8.2013

Po skoro půl roce hledání se mi podařilo najít tenhle kousek dovezený z Itálie.

První dojmy - Na první testovací jízdu jsem sebou vzal kolegu, kamaráda a dlouholetého motorkáře aby my s pomohl s posouzením technického stavu. Spolu jsme motorku prolezli ale co zkoumat na moto se 14tis KM. Tak hurá do sedla, přiznám se byl jsem z toho trochu nervozní, těžký to stroj a vysoký posez - myslel jsem že ji ani neudržím. Ale jak se rozjela vše bylo OK, 1-2-3 výjezd z vesnice za 4 a ejhle 130km/hod, přitom subjektivní pocit byl kolem 90km/hod. Mezitím mě kolega dávno ztratil z očí, zato slyšel téměř po celou dobu testovací jízdy díky laďákům od arrowu.

Když jsem uvažoval co bude pro mě za typ motorky nejlepší volba padla na cestovní enduro. Sport to není pro mě, choppra to snad časem a když se podíváte na ty naše tankodromy tak snad nejlépe crossku. Tak jsem podle toho začal vybírat. Motorku na dlouhé cesty, pohodlnou jak pro jezdce tak pro batůžek, aby uvezla spoustu bagáže a přitom měla dost síly na nějaké to předjetí či svižnější jízdu. Do terénu bych ji netahal ale mám rád hory tak by měla zvládnout nějakou tu polňačku či lesní cestu na výletě...
Výběr se mi zúžil podle požadavků na rok výroby, najeté km a finance na 3 modely. V-storma, TDM a Varana. Po porovnávání všenožných testů, recenzí a rad stejně tak nějak vyhrála srdeční záležitost Honda. No a pak už jen stačilo si nějakou vybrat, a že jsem vybíral skoro celou zimu.
Motorku jsem koupil letos na jaře, dovezená byla z Itálie a podle papírů ji jezdil skoro 60-ti letý týpek. Za ty dvě sezony sní nalítal 14tis km. Do vínku jí dal laďáky od Arrowu a k tomu power-comannder. A myslím, že udělal dobře: Varan má skvělí zvuk a tahá už od nízkých otáček. Dále aby se vtom i čert vyznal ukazatel zařazeného stupně a má horní kufr, padáky a mlhovky.
Za sebou máme jednu sezonu a 7 tisíc km. Vysoce oceňuji ukazatel zařazeného stupně, protože při 6 kvaltech a dostatkem krouťáku kdy Varan táhne už od 3000ot. je pro mě neocenitelný. Na motorce sedíte jak doma v obýváku v křesle, posez je vzpřímený a ani po vyjetí nádrže na jeden zátah vás tělo nebolí. Nechá se krásně vodit a podvozek žehlí nástrahy českých silnic asi jako citroen s měchama. A nebo to bude tím,že raději jezdím s měkčím nastavením podvozku. Ale není to žádní supersport a přehazovat si je ho v zatáčkách nejde, mějte na mysli že skoro 270kg je pořád 270kg a ty kila jsou znát při manipulaci na místě - kolikrát si říkám že ji museli vyrobit z poctivého ruského plechu . Do další sezóny ještě dostane vyšší plexi, vyhřívané rukojeti, zásuvku na navigaci zvýšení řídítek a když budou penízky tak boční kufry.

alexander
alexander napsal 02.01.15 v 22:26

pěkné barvy,HRC super,10b

Petr_TA
Petr_TA napsal 30.12.14 v 13:45 10b.

Parádní kousek
Taky jsem ho musel mít
10b

Lubos92
Lubos92 napsal 04.03.14 v 13:22

Pěkná .

-Jandys-
-Jandys- napsal 25.08.13 v 21:25 10b.

Dobře si udělal že sis počkal,je hezká za 10.b

Radim1977
Radim1977 napsal 23.08.13 v 22:29 10b.

parádní kousek