Babetta Stella 50 (1989)

Vlastník Bobika72
Vloženo 20.11.2010
Aktualizováno 27.10.2019

Minimokik Babetta Stella 50, skoro jako nová a hlavně moje.

První dojmy - Jezdí jezdí jezdí

V létě 2009 jsem si dělal místo v garáži na něco většího a zbavil jsem se své Babetty. Na podzim jsem si koupil skútra Suzuki AN400 Burgman, ale z jara mi Babetta začala chybět. Prostě na ty několikasetmetrové popojížďky je přeci jen ten Burgman trochu těžší. Proto jsem se začal poohlížet po něčem podobně skladném a nenáročném. Úplnou náhodou při jednom z rozhovorů vypadlo z mého kolegy v zaměstnání, že si asi před dvaceti lety koupil Stellu, jezdil na ní asi tři roky a od té doby mu stojí v garáži. V očích mi zajiskřilo a za pár dní jsem se na ní jel podívat. Říkal jsem si, že po naježděných třech letech musí být jak nová. No, když jsem "to" viděl, připadalo mi, že těch dvacet let stála venku na dešti. Po bližší obhlídce bylo rozhodnuto. Najeto poctivých 936 km, to je takřka nový motor. Kolik jsem za ní dal, tu radši psát nebudu, ale bylo to o něco víc, než stojí třílitrovka utopenců.

Doma jsem si s ní pohrál a trochu jí dal dohromady. Nejhorší snad bylo, vyčistit rezavou nádrž. Pomohlo několik hrstí štěrku, asi litr nafty a pak několik hodin šůrování, jak když čloěk hraje na rumba-koule. Po vyčištění nádrže jsem dal novou hadičku a pro jistotu i palivový filtr, nalil benzín a pokusi jsem se jí natočit. I přesto, že stála nějakých 17 let, chytla asi na páté našlápnutí. No, ona teda zase hned chcípla, ale snaha tam byla. Pak jsem se pustil do motoru, vyčistil jsem karbec, dal novou svíčku a vyměnil gufera.

Jako nadstandardní výbavu jsem namontoval zadní kufr a dopředu na řidítka jsem dal ještě tašku na nákupy. A musím říct, že jsem spokojen. Jakou radost dokáže taková malá potvora udělat. Na menší nákupy nebo pro pivo je úplně ideální. A co je na ní ještě užasnýho - je skládací. Řidítka se dají bez použití nářadí povolit a sklopí se pod motor. Takto prdnu Stellu v pohodě do kufru svého auta.

RejMart
RejMart napsal 13.06.16 v 01:27 10b.

Dobrý den,
přemýšlím také o zadním boxu, ale nevím si rady. Neumím si představit, jak bych ho na Stellu připevnil. Mohu se zeptat, jak jste ho tam připevnil Vy ? Prosím o radu.

Děkuji Vám