Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Vloženo: 04.11.2018, Uskutečněno: 15.10.2018, Zhlédnuto: 32x

Minulé putování po pěchotních srubech na jižní Moravě jsem zakončill u Hevlína na srubu MJ-S 16 "Výběžek". Ten je zajímavý tím, že kvůli vysoké hladině podzemní vody nemá podzemní patro, takže je půdorysně větši než ostatní sruby. Nyní mně tedy už zbývá jen navštívit srub MJ-S 29 "Svah" u Mikulova. Nejprve jsem se ale zastavil v malém muzeu čs. opevnění U Starého lomu u Novosedel. Jedná se o objekt lehkého opevnění vz.37. Navigace si myslí, že mám místo motorky kolo s pomocným motorkem, tak mě poslala z Jevišovky do Novosedel po cyklostezce. Mně to bylo jedno, ale kolařům se to nelíbilo, že se vezu a nešlapu. Z Novosedel jsem již jel ke srubu MJ-S 29. Je v něm zřízeno muzeum s expozicí zbraní a dobového vybavení. Nedaleko od srubu je objekt lehkého opevnění vz.36. Takže jsem objel všechny objekty těžkého opevnění na jižní Moravě a příští rok se zkusím podívat na severní Moravu. Na zpáteční cestě jsem se zastavil v Hrušovanech nad Jevišovkou, kde na hřbitově je hrobka, kterou nechala postavit v roce 1899 hraběnka Emanuela z Khuen-Belassy. Za Hrušovanama jsem se podíval na Emin zámek. Informace o něm jsou přímo na dokumentární fotce.

• Pomník letce v Blučině

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Moravský kras

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postav

Vloženo: 17.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024