Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Deník motorky
Nalezeno 139 záznamů

• Pomník letce v Blučině

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Moravský kras

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postav

Vloženo: 17.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024
  • Naše první ponorka

Na ponorce je nápsáno, že je to první česká ponorka. Ale ponorka byla postavena na Moravě a je zakotvena na základně moravské válečné flotily u Rudíkova, tak by se správně mělo jednat o první moravskou ponorku :-DD . Jed

Vloženo: 01.11.2023
    Uskutečněno: 11.10.2023
  • Za pár zajímavostmi do Znojma.

Za cíl první letošní vyjížďky jsem si po pár letech zvolil opět Znojmo. Na rozježdění po dlouhém zimním spánku jsem si vzal raději svoje staré YBR-ko. Přeci je o pár desítek kilo lehčí než Meteor. První mojí zastávkou b

Vloženo: 26.03.2023
    Uskutečněno: 22.03.2023
  • Zřícenina letohrádku - kaple sv.Víta

Za cíl výletu jsem si zvolil zříceninu kaple sv.Víta, kerá se nachází na kopci Svatý Vít mezi Lukovem a Jakubovem u Moravských Budějovic. Kaple byla postavena v r.1677 a byla významným poutním místem. V roce 1788 byla ka

Vloženo: 10.10.2022
    Uskutečněno: 05.10.2022
  • Okolo Vírské přehrady

Tentokrát jsem si vzal na projížďku svoji starší motorku. Nejprve jsem se zastavil v Bystřici nad Pernštejnem v části Nový dvůr, kde je Olšiakova socha zubra. Je zde plno atrakcí pro děti - pohádková alej, park miniatur

Vloženo: 26.09.2022
    Uskutečněno: 24.09.2022
  • Za zajímavými kaplemi

Na vyjížďku jsem nemohl vzít nového Enfielda Meteor, protože mám najeto 500km a měl bych jít na garanční servis. V Brně, kde jsem motorku kupoval, ale servis není a nikdo neví jestli servis bude a pokud ano, tak kdy. Do

Vloženo: 14.04.2022
    Uskutečněno: 13.04.2022
  • PF 2022

Do nového roku s novou motorkou.

Typ: Reportáž
    Vloženo: 31.12.2021
    Uskutečněno: 31.12.2021
  • Za mostem do Kostelan nad Moravou

Tentokrát jsem si udělal výlet do Kostelan nad Moravou, kde je portálový nýtovaný most přes řeku Moravu. Stavba mostu byla zahájena v roce 1910 a dokončena byla v roce 1921. Takže tento rok slaví most 100 výročí. Cesto

Vloženo: 22.10.2021
    Uskutečněno: 03.10.2021
  • Za Bailyho mostem do Ústí nad Orlicí

Zajel jsem si do Ústí nad Orlicí, podívat se na most konstrukce Bailey, který je postaven přes Tichou Orlici na silnici k nádraží. Tento přenosný příhradový most vyvinuli Britové během 2.světové války a používal se u sp

Vloženo: 15.10.2021
    Uskutečněno: 26.09.2021
  • Svatojánský most v Litovli.

Zajel jsem se podívat do Litovle na Svatojánský most přes řeku Moravu. Má to být nejstarší kamenný most na Moravě. Dostavěn byl v roce 1592. O litovelské radnici se říká, že má nejvyšší radniční věž na řece Moravě. Přímo

Vloženo: 09.10.2021
    Uskutečněno: 23.09.2021
  • Zámek v Chotovinách

Chtěl jsem se podívat na zámek v Chotovinách, který je po rekonstrukci a má památkově chráněnou francouzskou zahradu a velký anglický park. Když jsem tam přijel, tak jsem zjistil, že zámek i park je obehnán vysokou zdí a

Vloženo: 29.09.2021
    Uskutečněno: 14.09.2021
  • Lochneska už i u nás.

Vydal jsem se na další vyjížďku po kousku Českomoravské vysočiny. První zastávku jsem udělal v Utíně u kamenného mostu z 16.stol. přes řeku Sázavu. Dál jsem jel do České Bělé, kde je bývalý letecký traťový maják z roku

Vloženo: 19.09.2021
    Uskutečněno: 05.09.2021
  • Zřícenina v Jivině

Zajel jsem se podívat do Dolní Rožínky, kde nechal v letech 1781-1789 Jan Nepomuk hrabě Mitrovský v zámeckém parku a okolí, zbudovat různé romantické stavby. Do dnešních dnů se zachovala zřícenina v Jivině a v lesoparku

Vloženo: 11.09.2021
    Uskutečněno: 25.08.2021
  • Příběh z jednoho pomníku

Za mého velmi ranného mládí jsem jednou poslouchal vyprávění pamětníků o osudu sedmi mladých mužů z obce Pavlov u Jihlavy. Dne 7. května1945 se skupinka mladíků rozhodla, že se půjde podívat do Třeště na ustupující něm

Vloženo: 22.08.2021
    Uskutečněno: 22.07.2021
  • Za hrobkou do Chrudimi

Vydal jsem se do Chrudimi, kde je na hřbitově zajímavá hrobka, kterou v roce 1927 nechal postavit majitel továrny na obuv Bedřich Leopold Popper. Hrobku navrhl architekt Josef Gočár. Firma F.L.Popper měla obuvnické obcho

Vloženo: 25.07.2021
    Uskutečněno: 10.07.2021
  • Za sousoším s Cimrmanem

Předpověď slibovala ideální počasí, tak jsem si vyjel na krátký výlet za něčím zajímavým. První zstávka byla v Dobroníně u sochy Pohádkového koníka od sochaře Olšiaka. V Herálci jsem se zastavil u barokní sýpky z roku 1

Vloženo: 03.07.2021
    Uskutečněno: 14.06.2021
  • Na okraj Železných hor

Za cíl cesty jsem si zvolil hrobku rodiny Kustošů, pánů ze zámku v Lipce, což je nyní část obce Horní Bradlo v Železných horách. Cestou jsem se zastavil u několika zámků. Zajímají mně především ty ve špatném stavu. První

Vloženo: 20.06.2021
    Uskutečněno: 06.06.2021
  • Letošní první

Letos zahajuji velmi pozdě. Pro začátek jsem si zvolil jenom krátký výlet do Oslavan. Loni jsem jezdil po různých hrobkách, tak i letos neudělám vyjímku. Na oslavanském hřbitově je hrobka bývalých majitelů oslavanského z

Vloženo: 19.06.2021
    Uskutečněno: 01.06.2021
  • Pomník parašutisty Jaroslava Kotáska

Zajel jsem se podívat na pomník poručíka Jaroslava Kotáska, parašutisty z výsadku Spelter. Pomník je postaven na místě, kde byl 16.6.1944 vinou zrady zastřelen gestapem. Pomník se nachází u hájenky na cestě z Myslibořic

Vloženo: 02.11.2020
    Uskutečněno: 22.10.2020
  • Hrobka v Lysicích

Protože jeden nejmenovaný biolog říká, že v rámci Covidu budou hřbitovy brzo plné a že nás budou dávat do mražáků na ulici, tak jsem si říkal, že se podívám po nějaké velké hrobce, že tam bude jistě ještě jedno volné mí

Vloženo: 26.10.2020
    Uskutečněno: 08.10.2020
  • Dolní Roveň

Za cíl výletu jsem si zvolil obec Dolní Roveň, kde se v roce 1866 narodil František Udržal, předseda vlády ČR v letech 1929-1932 a ministr národní obrany. Trasu jsem zvolil přes Hrochův Týnec, kde jsem se zastavil u zámk

Vloženo: 15.10.2020
    Uskutečněno: 20.09.2020
  • Toulání Rychnovskem

Výlet jsem pojal trochu tématicky, že se podívám na zajímavé stavby prvorepublikové architektury. Začal jsem v Litomyšli, kde vedle sebe stojí dvě stavby, budova gymnázia postavená v roce 1923 ve stylu geometrické modern

Vloženo: 05.10.2020
    Uskutečněno: 13.09.2020
  • Zámek Pluhův Žďár

Tentokrát vyrážím za zajímavostmi na Jindřichohradecko.První zastávkou je barokní most z 18.stol. přes Hamerský potok v obci Jindřiš. Dál jsem jel do Studnice, kde má být kamenný kruh z menhirů. Podle fotky měl být na lo

Vloženo: 29.09.2020
    Uskutečněno: 25.08.2020
  • Vyjížďka na vysočinu

Do plánu cesty jsem si zařadil opět návštěvu několika hrobek. První zastávku jsem udělal v Třešti u rodného domu ekonoma Aloise Schumpetera. V letech 1919 až 1920 byl ministrem financí Rakouska. Hrobka Schumpeterů je na

Vloženo: 08.09.2020
    Uskutečněno: 06.08.2020
  • Kam turisti nechodí

Hledal jsem místa, která nejsou nyní plná turistů a zjistil jsem, že oázou ticha a klidu jsou nyní hřbitovy. A protože se tam dají najít také zajímavé stavby, tak jsem se dal na funerální turistiku. První hřbitov, který

Vloženo: 28.08.2020
    Uskutečněno: 23.07.2020
  • Most Bailey v Dolní Loučce

Při svých výletech za zajímavými mosty jsem navštívil i pár mostů postavených z vojenské konstrukce Bailey, dodaných k nám vrámci poválečné pomoci UNRRA. Byli to mosty Kácově, Kuněticích a Ivančicích. Ještě byl most ve V

Vloženo: 13.08.2020
    Uskutečněno: 15.07.2020
  • Mezník historické hranice Čech a Moravy

Vyjel jsem si k hraničnímu mezníku v místě historické hranice Čech a Moravy. Hranice zde byly vyznačena i bílou barvou na silnici. Mezník je u silnice na východ od Strmilova. Dál jsem jel do Jarošova nad Nežárkou, kde je

Vloženo: 03.08.2020
    Uskutečněno: 04.07.2020
  • Křepice - památník

Zajel jsem do Křepic podívat se na památník, který měl připomínat osvobození Brna během bratislavsko - brněnské operace v dubnu 1945. Na tomto místě dal údajně maršál Malinovskij rozkaz k rozhodujícímu útoku na Brno. S

Vloženo: 14.07.2020
    Uskutečněno: 04.06.2020