Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Deník motorky
Nalezeno 139 záznamů

• Vyhlídka Kreuzberg

Vrch Kreuzberg je u Mikulova, kousek za hranicí Je odtud pěkný výhled na Mikulov. Proto si jej vybrali po roce 1963 pro stavbu památníků odsunu, Je zde i mapa se zákresem hranice po Mnichovu 1938. Jinak pěkný výhled na

Vloženo: 13.04.2018
    Uskutečněno: 12.04.2018
  • Třešť

Letošní poslední vyjížďku jsem si dal po trase Třešť, Počátky a skončil jsem opět v cukrárně "Budík Café" v Černovicích. V Třešti jsem se podíval na hřbitov, kde je hrobka rodin Schumpeter - Killián. Josef Alois Schumpet

Vloženo: 30.10.2017
    Uskutečněno: 16.10.2017
  • Mosty v Ludkovicích

Udělal jsem si výlet do Ludkovic, kde jsou mosty rozestavěné rychlostní silnice Zlín - Luhačovice. Stavba silnice byla zahájena v roce 1939 a v roce 1942 byla zastavena. Podíval jsem se i do Luhačovic, kde mně u přehrady

Vloženo: 18.10.2017
    Uskutečněno: 05.10.2017
  • Mosty přes řeku Orlici.

První u kterého jsem se zastavil, byl most v obci Svinary u Hradce Králové. Byl postaven v roce 1907 a od letošního roku je most pro havarijní stav uzavřen. Další zastávkou byl most ve Štěnkově. Byl postaven v roce 1957,

Vloženo: 30.09.2017
    Uskutečněno: 28.09.2017
  • Kvasetice - zámek a hrobka.

Udělal jsem si výlet do Kvasetic, kde je zámek postavený v 19. stol. ale nyní již ve stavu jaký je na fotkách. Našel jsem i rodinnou hrobku majitelů panství Schmidtů. K hrobce nevede žádná cesta, musí se jít přes pole a

Vloženo: 20.09.2017
    Uskutečněno: 29.08.2017
  • Uherský Ostroh - most

Udělal jsem si výlet do Uherského Ostrohu, podívat se na silniční most přes řeku Moravu. Most byl postaven v roce 1928 a od roku 1990 je památkové chráněn. Nedaleko od mostu je plavební komora Baťova kanálu se zdvihacím

Vloženo: 12.09.2017
    Uskutečněno: 24.08.2017
  • Jemnice a okolí

Tentokrát jsem se vydal směr Jemnice. První zastávkou byl poutní kostel u obce Kostníky. V Polici jsem si vyfotil zajímavou sochu sv.Františka Xaverského. U obce Pláčovice mě zaujala výklenková kaple. Kousek dál v poli j

Vloženo: 31.08.2017
    Uskutečněno: 22.08.2017
  • Hrobka Lobkowiczů v Netíně.

Vyjel jsem si na krátký výlet do Netína, kde je hrobka Lobkowiczů. Byla postavena v letech 1869-71. Vede k ní zarostlá křížová cesta. U Velkého Meziříčí jsem se zastavil u dvou železničních kamenných viaduktů na trati Ve

Vloženo: 28.07.2017
    Uskutečněno: 18.07.2017
  • Vodní elektrárna Třeština

Za cíl výletu jsem si vybral dvě vodní elektrárny na řece Moravě, které navrhnul architekt Bohuslav Fuchs. Byly postaveny v roce 1922 Jedna je u Litovle v lokalitě Nové Mlýny a druhá u Mohelnice u obce Třeština. U této e

Vloženo: 05.07.2017
    Uskutečněno: 03.07.2017
  • Památníky bitvy u Hradce Králové

Zajel jsem se podívat na místa, kde se udála v roce 1866 bitva mezi Pruskem Rakouskem.

Vloženo: 28.06.2017
    Uskutečněno: 15.06.2017
  • Památníky bitvy u Kolína

Udělal jsem si výlet do Křečhoře a okolí, kde jsou památníky na bitvu u Kolína, která se zde udála 18.6.1757. Cestou mě zaujal zámek v Červených Janovicích. U Radovesnice jsem se zastavil u pomníku pilota, který zde v ro

Vloženo: 14.06.2017
    Uskutečněno: 08.06.2017
  • Český Šternberk a Kutná Hora

Vyjel jsem se podívat na hrad Šternberk a Kutnou Horu.. Před Šternberkem, v obci Zdebuzeves na staré budové školy, mají pěkný nápis, musel jsem si ho vyfotit. Ze Šternberka jsem jel na rozhlednu Vysoká. U rozhledny je zř

Vloženo: 07.06.2017
    Uskutečněno: 01.06.2017
  • Zwettl - klášter a město

Tentokrát jsem se jel podívat na klášter ve Zwettlu. Hranice jsem přejel ve Slavonicích a odtud jsem jel přímo na jih do Zwettlu. Na kruhovém objezdu u Waidhofenu mají uprostřed pěknou sochu ptáka. To jsem si musel vyfot

Vloženo: 23.05.2017
    Uskutečněno: 17.05.2017
  • Café Budík - Černovice

Využil jsem pěkného sobotního počasí a vyjel jsem si do Černovice do cukrárny Café Budík. Cestou jsem se zastavil ve Štítné u památníku Tomáše Štitného ze Štítného. V Nové Včelnici jsem se podíval na zámek. V Kamenici n.

Vloženo: 10.05.2017
    Uskutečněno: 06.05.2017
  • Čtyři zámky na 16-ti kilometrech

Krátký výlet za pěkného počasí, tentokrát přímo na jih.

Vloženo: 11.04.2017
    Uskutečněno: 02.04.2017
  • První letošní vyjížďka

Pěkné počasí mě vyhnalo na krátkou vyjížďku do Budišova, kde jsem se podíval na zámek.

Vloženo: 04.04.2017
    Uskutečněno: 31.03.2017
  • Dürnkrut-památník bitvy na Moravském poli

Letošní poslední výlet byl k památníku bitvy na Moravském poli, kde v roce 1278 padl Přemysl Otakar II. Památník je u silnice B49 před obcí Dürnkrut. Pak jsem jel k přívozu přes řeku Moravu, který spojuje obce Angern a Z

Vloženo: 11.10.2016
    Uskutečněno: 01.10.2016
  • Sezemice - akvadukt

Tip na výlet do Sezemic k akvaduktu jsem našel tady ma vyjížďkách. Tento velký akvadukt byl postaven v roce 1892. Poblíž je ještě malý akvadukt z r.1898, ale k němu jsem nenašel cestu. V Sezemicích jsem se ještě zastavil

Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 24.09.2016
  • Třeboň - Kotěrova vodárna

Výlet do Třeboně, k vodárenské věži, která byla postavena v roce 1909 dle návrhu arch.Jana kotěry. V provozu byla až do roku 1945. Naproti vodárně je asijské meditační centrum. Poté jsem jel k rybníku Zadní Kouty, kde je

Vloženo: 07.10.2016
    Uskutečněno: 14.09.2016
  • Úzkorozchodka Waldviertel

Tentokrát jsem si vyjel podívat na úzkorozchodnou železnici, která vede s Gmündu do Litschau. Z této tratě vede ještě odbočka do Heidenreichsteinu. Jezdí zde i parní lokomotivy, ale na nádraží jsem zastihl jenom dieslovk

Vloženo: 27.09.2016
    Uskutečněno: 11.09.2016
  • Rozhledna U Jakuba - Valtínov

Rozhledna byla postavena v roce 2013. Na motorce se dá vyjet až k rozhledně. Kolem rozhledny je pěkný lesopark a kaskádové rybníky. K žulovému kamenu - "Ďáblova prdel", který je 2km od rozhledny, se už musí jít pěšky. Na

Vloženo: 12.09.2016
    Uskutečněno: 08.09.2016
  • Neratov - Orlické Hory

První zastávkou byla obec Hejnice, kde je pěkný pomník padlých z I.sv. války. V Kunvaldu jsem si vyfotil pomník J.A.Komenského z roku 1910. Odtud jsem jel na Zemskou bránu. Ta byla v obležení turistú. Pak jsem jel kousek

Vloženo: 29.08.2016
    Uskutečněno: 25.08.2016
  • Jihlávka - žel.stanice

První zastávkou na cestě byl Ořechov u památníku paravýsadku Out Distance, který zde seskočil 28.3.1942. Poté jsem jel do Čenkova, kde je pamětní deska čsl. legionáře plk.Švece. V Horních Dubenkách jsem se zastavil u Žiž

Vloženo: 15.08.2016
    Uskutečněno: 07.08.2016
  • Přehrada Sedlice

Zajel jsem se podívat na přehradu Sedlice. Byla postavena v roce 1927. Voda do elektrárny je z přehrady vedena potrubím o délce 882m. V Humpolci jsem se zastavil u pomníku rumunských vojáků z II.sv. války.

Vloženo: 09.08.2016
    Uskutečněno: 03.08.2016
  • Toulovcova rozhledna

Výlet na Toulovcovu rozhlednu u Jarošova.

Vloženo: 16.07.2016
    Uskutečněno: 08.07.2016
  • Letiště Křižanov

Na chvíiku jsem vyměnil motorku za letadlo a nechal jsem si ukázat okolí Křižanova ze shora.

Vloženo: 09.08.2016
    Uskutečněno: 25.06.2016
  • Po stopách zrušené tratě Slavonice-Schwarzenau

Provoz na trati ze Slavonic do Rakouska byl zrušen v roce 1948. V roce 1951 odstranily koleje na hranicích. Na rakouské straně byl provoz postupně omezován, až v roce 2010 došlo k zastavení osobní dopravy. Když jsem zde

Vloženo: 24.05.2016
    Uskutečněno: 21.05.2016
  • Trojmezí Morava, Čechy, Rakousko

Výlet k historické hranici Moravy, Čech a Rakouska. Trojmezí je u Slavonic asi 2km od vesnice Maříž. Maříž je také známá ruční výrobou keramiky. Podíval jsem se také v Maříži na zámek, respektive co z něj zbylo.

Vloženo: 17.05.2016
    Uskutečněno: 14.05.2016
  • Nejsevernější bod Rakouska

V sobotu jsem si udělal výlet k nejsevernějšímu bodu Rakouska. Je to za Novou Bystřicí kousek od hotelu Peršlák. Budova hotelu sloužila dřive pro finanční stráž a po válce zde byli pohraničníci. Před hotelem je kámen rep

Vloženo: 11.05.2016
    Uskutečněno: 07.05.2016
  • Svitávka, Bystré

Zajel jsem si do Svitávky, kde jsou dvě vily, které nechal v letech 1903 a 1906, postavit podnikatel Löw-Beer. Odtud jsem jel do Bystrého, podívat se na budovu sokolovny postavenou v roce 1934. Má být zvláštní svou vnitř

Vloženo: 03.05.2016
    Uskutečněno: 30.04.2016