Yamaha YBR 125 Custom (2011)

Vlastník Girdon
Vloženo 20.11.2020
Aktualizováno 4.2.2023

Začátečnická motorka, která je specifická především svým designem. Spolelivá, prakticky bezúdržbová, s velmi nízkými provozními náklady, výborná na dojíždění a kratší každodenní cesty.

První dojmy - Motorku jsem pořizoval ještě před tím, než jsem měl hotový papíry, takže samozřejmě nadšení. Jako fanoušek naháčů tradičního stylu jsem se do ní zamiloval, i když jsem s ní oficiálně na silnici ještě nesměl. Následně jsem projezdil léto na výlety "nikam".

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, kteří očekávají od motocyklu především působivý vzhled.

Doplňky na motorce - Padací rám - ocenil jsem zejména při autonehodě, kdy celá motorka byla na odpis a šla na vrakáč, nicméně motor běžel a byl zachráněn
Plexištítek - v téhle verzi i vzhledem k mé velikosti celkem postrádá smysl

Výborná motorka pro začátečníky, zejména nižší postavy. I já se svými 195 cm jsem si jízdu na ní užíval, nicméně není to na delší cestování. To ale nečekejte od žádné motorky podobně nízkých kubatur, vzhledem k výkonu motoru. Takže ideální do města nebo krátké dojíždění.
Spolehlivý japonský motor, co víc k tomu dodat. Prakticky bezúdržbová, výměna oleje před sezónou je snad samozřejmostí.
Rád bych vyzdvihl velmi nízkou spotřebu paliva. Při každém tankování jsem se s přepočítanou spotřebou vešel do 2 l/100 km (vždycky lehce pod, okolo 1,90), takže jezdíte prakticky zadarmo.
Velmi ji ocení milovníci chopperů a klasického "retro" designu, kteří ještě nemůžou sednout na nic silnějšího. Takže pokud vám je 16 let a v budoucnu se vidíte na Harley nebo Triumphu, můžu jen doporučit. Pokud, ale už máte papíry na silnější motorku (i klidně jen A2), časem zjistíte, že pokud chcete občas vyjet i dál než do města, je to málo...

callowsick
callowsick napsal 20.11.20 v 15:06 10b.