Honda CB 900F Hornet (2002)

Vlastník MiCM
Vloženo 14.9.2010
Aktualizováno 10.7.2014

Tak zase další motorka.. Člověk asi musí vyzkoušet kde co, než mu něco sedne po všech stránkách. Zatím jsem nadšený..

První dojmy - První dojmy celkem rozpačité po XT 660 X.. Zavírání řidítek v malých rychlostech apod., ale tak sametové motor sem nezažil na žádné jiné motorce, takže zvykání rychlé..

Momentálně najeto 2300 km.. Motorka se pořád jeví v pohodě, i dost pohodlně. Po stránce výkonu..jede to jak z praku.. Už ve 3 tis. (6. rychlostní stupeň, 80 km/h) to prostě jede dost na to aby člověk bezpečně a docela svižně předjel třeba náklaďák.. Motor je prostě nalazený přesně tak jak by měl podle mých představ v naháči být. Jede od volnoběhu a má hodně silný střed.

Zvažoval jsem před tím (po předešlých - Hornet 600, XT660X) ZR-7, Er-6n, SV 650..teď si ale říkám, že minimálně po motorické stránce to byla nejlepší volba. Vysokotáčkové čtyřválce bez spodku nejsou pro mně.. Teď vidím jak se dá jezdit svižně a zároveň v klidu, s velkým výkonem a krouťákem, relativně potichu a v pohodě..to jsem prostě hledal.. Byl jsem dlouhou dobu proti čtyřválcům, teď jim skoro začínám fandit.. Tiché, jemné, prostě precizní.. a nakonec i praktické..

Jinak maximální vzdálenost v jeden den jsem zatím ujel 265 km, to teda dokonce ve dvou a v podstatě úplně pohoda, takže na cestování to vypadá taky celkem ideálně..

Spotřeba sám 6 l/100 km, ve dvou 6,5 l/100 km, takže taky úplně paráda na ten objem.. Měřeno při běžné jízdě okolo 100 - 120 km/h, když se dá předjet, s předjetím, když je pěkná delší rovinka tak svižněji (cca 160 km/h). Žádná velká divočina, ale ani loudání.

Když to tak vezmu, tak ten Hornet 900, vlastně váží jak šestistovka, žere jak šestistovka a je pohodlný a jede jak litr..

S další motorkou mám jasno.. SV 1000N..

biosák
biosák napsal 22.02.12 v 09:09

Pěknej,tak přeji ať dobře vybereš(SV)

Jarda89
Jarda89 napsal 26.03.11 v 23:25

pěkněj kousek , vidím to stejně jako ty

MiCM
MiCM napsal 13.11.10 v 17:07

Díky, snad to tak bude..

Ales600
Ales600 napsal 08.11.10 v 19:42