Suzuki GS 500E (1995)

Vlastník o1da
Vloženo 23.7.2010
Aktualizováno 19.10.2010

První větší moto po mopedech a pionýrech. Člověk si na GS500e velmi rychle zvykne.

Sáhl jsem po tom, na čem jsem odjezdil autoškolu a nelituji toho. Po cca 4 tis. odjetých km (za necelé 4 měsíce) si stále myslím, že to byla dobrá volba. Jde o konstrukčně jednoduchou motorku, na které si toho může člověk udělat spoustu sám. Díky té jednoduchosti jde i o spolehlivou motorku, která mě zatím nenechala nikde ve štychu a to se občas podívám i do nějakého toho lehčího terénu, třeba do lesa apod. Pak se občas nestačím divit co jsem to vlastně projel

Jeden problém to celé ovšem má - mám 183 cm a cestovatelské ambice, no a to bohužel nejde s tímto strojem úplně dohromady. Nevydžím toho v kuse moc odjet, začnou mě docela brzo dost trnout nohy, myslím že by to chtělo být tak o cca 10 cm nižší a pak by to asi nebyl problém.

Celkově jde o stroj se kterým začátečník určitě neudělá chybu, ale zárověn je tahle motorka u většiny lidí časem nejspíš odsouzená k výměně. Ale než k tomu dojde, tak doufám, že ještě spoustu km bez nehod najedu \r
\r
Tak po najetí dalšího tisíce kilometrů(celkem jsem tedy najel pohodových 5 tis. km) šla GS500E z domu - jsem přesvědčený, že bude v dobrých rukou. Na mě se už v garáži směje Varadero

o1da
o1da napsal 08.08.10 v 11:18

Jj, tech 10 cisel by udelalo hodne Nez bych si ale rezal nohy, tak pockam na vetsi moto
Jinak diky za pekne komentare.

Bohunka
Bohunka napsal 02.08.10 v 13:41

Ahoj ,dobře sis vybral - stejně jako ja.Nastesti jsem o 27cm nižší jak Ty,tak nemám problém při cestování.Naopak při manipulaci na místě mi chybí těch 10cm chybí,které Tobě přebývají - nějak bychom to mohli doladit ,ať Ti slouží

mauser98
mauser98 napsal 25.07.10 v 15:10

Dobrá volba

o1da
o1da napsal 24.07.10 v 13:16

Diky moc kluci
Me se taky hned libila - mel jsem fakt stesti na kup - byvale majitelce stala bez spztek 3 roky v garazi a pred tim toho mela za sebou take relativne malo (25 tis. km) a je to na ni opravdu videt

green
green napsal 23.07.10 v 20:58

Dobrá motorka na naučení. Ale pro tebe fakt prcek, bohužel.. Časem přijde něco většího co ti dá víc pohodlí