Yamaha FZ1 Fazer (2006)

Vlastník SLAY
Vloženo 24.5.2010
Aktualizováno 7.8.2020

Težko hledat univerzálnější motorku,která Vás nadchne všestranností,ale i chutí k sportovnímu svezení.Heslo Fazera je :přejte SI CO chcete A JÁ TO vyplním.Ze třech kandidátů Honda 1300 CBS,Kawasaki 1200ZZR ,jsem si vybral právě jeho a nelituju !!!

Honda CB 1300: žádná "pěkná " nebyla zrovna k mání a míň koní :)
Kawasaki ZZR 1200: Až moc plastů ,váha, a míň agresivní vzhled než FZ 1

První dojmy - Úžasný zátah a od 7.000 raketový zrychlení,výborné brzdy,Během 5 km jsem věděl ,že to byla správná volba.

Koupeno v prosinci 2009 no vánoční dárek.Zatím najeto cca 2.000 km.Ovladatelnost výborná stejně jako mé předchozí šestky.Nesrovnatelně větší výkon.Brzdy výborné.Za plynem jde krásně dá se říct z jakékoliv rychlosti a z jakéhokoliv zařazeného kvaltu.Od 7.000 toček je znát že motor má původ v R 1.Ani ve městě není žádné utrpení jet delší dobu.Posez good.Zrcátka dobře posazený takže je v nich i vidět.Spotřeba 7 l pod tuhle hranici půjde ani těžko nakonec je to litr s tím jsem počítal.Úložnej prostor to je mínus pod sedlo se nevejde skoro nic,přijde kufr.Vyšší plexi je celkem prima ,ovšem od 180 má tendenci se ohýbat takže možná tam půjde origo zpět.Letos úpravy skončily polepama max ještě ten zadní kufr.No a výhledově laděná koncovka,race plexi atd...

Po první sezoně spokojenej dá se cestovat i jet pila.Zadní kufr vyřešil nedostatek úložnýho prostoru na další cesty.Prodal jsem boční kufry abych nejezdil s lešením na boku,nahrazeno brašnami ovšem bude nutný udělat jejich držák aby se dostali na úroveň kufru ,protože ve dvou je brašna u laufu moc blízko takže jsem ji malounko napálil :).Druhá sezona jasná spokojenost.Cestování vyřešeno na zadní kufr přišly úchyty a na něj taška narostlo to do výšky ,ale postačující objem aniž bych omezil možnost protahovat se mezi auty na středu silnice.Třetí sezona a pořád jsem spokojený a nepoohlížím se po ničem jiném.Po 4,5 sezonách začíná být spolujezdem trošku nespokojen s pohodlím asi přijde čas výměna ikdyž já jsem pořád spokojen..

Seri34
Seri34 napsal 12.11.17 v 09:45 10b.

Krasne moto, lestene rafky nemaju chybu!

spike-cz
spike-cz napsal 24.10.17 v 12:11 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 07.06.17 v 17:19 10b.

Koprto
Koprto napsal 07.03.11 v 10:38