Triumph Scrambler (2009)

Vlastník T601
Vloženo 8.4.2010
Aktualizováno 28.11.2017

Vloženo: 09.04.2018, Uskutečněno: 09.04.2018, Stav tachometru: 25 km, Zhlédnuto: 30x

Přes zimu jsem se rozhodl rozšířit si horský dojezd o malý kanystr Rotopax (1 galon) a tím jsem de facto ukončil ladění nejrůznějších přepravních módů Scramblera. Pro majitele moderních spotřebních motorek jde asi o činnost nepochopitelnou, ale v případě Scramblera je to nutnost. Motorka není, mírně řečeno, příliš uzpůsobená na převážení zavazadel (nosič uchycený v plastu má nosnost 3kg, výfuk zboku nahoře limituje umístění kufrů). Skončil jsem tak u čtyř verzí používaných podle momentální potřeby:

Mód město: brašna Wolfman 8-11l pojme řetěz, plachtu a pár drobností. Je rozepínací a tak se vejde i malý nákup. Vzhledem k malým hmotnostem není nutné dodatečně uchycovat nosič k rámu.

Mód jednodenní výlet: Wolfman + plotna SW Motech + kanystr Rotopax. S camelbagem na zádech stačí na jednodenní výlet bez přenocování. Nosič dodatečně uchycuju k rámu.

Mód víkend: Plotna SW Motech + kanystr Rotopax + válec Givi 40l. Vleze se stan, spacák, karimatka, hadry …. uchycení k rámu nutmost.

Mód trip: plotna vlastního bastlení + brašny Givi T421 Voyager + Wolfman/Givi válec + tankbag Triumph. Používám jen k přepravě velkého množství krámů z bodu A do bodu B. K jízdě mimo asfalt se nehodí, ale já stejně upřednostňují systém „základního tábora a offroadových hvězdicovek na lehko“ (ve válení se s kuframa po zemi jsem nikdy neviděl velkou romantiku).

cong156 (8) napsal 09.04.2018 v 19:44

Hezky vymyšleno a popsáno. Dobrý příspěvek.

T601 (23) napsal 09.04.2018 v 16:52

...značka je sice hnusná, za to však velká S tím stojánkem to neřeším. V minulosti mi popadalo tolik motorek kvuli mý blbosti, že teď si dávám velkýho majzla, kam to postavím.

TangoLima (9) napsal 09.04.2018 v 15:59

Tyyyyyvoe fuuuuj ta hnusná řecká RZ Btw nepřemýšlel jsi o rozšíření stojánku? Já mám rozšiřovák od Adventure rider a je to o dost lepší.

• Booster plug

Od prvního svezení na Scramu mě štval necitlivý chod stříkačky v nízkých otáčkách a okolo volnoběhu...mírné pootočení plynu při průjezdu zatáčkou a zničehonic kopanec do zadního kola. Zkoušel jsem milion způsobů, jak to

Vloženo: 22.05.2019
    Uskutečněno: 22.05.2019
  • Skal a stepí, divočinou

Poslední měsíc jsem měl tolik práce, až jsem pro ni zanedbával svoje povinnosti ... rozuměj koníčky. A tak když se mi konečně naskytla šance se pořádně svézt, byl jsem už nadrženej jak dorostenec a musel jsem se krotit,

Vloženo: 15.10.2017
    Uskutečněno: 14.10.2017
  • Výměna gum ...konečně! Testujeme na ostrově ...

Po špuntech E-09 od Mitasu (y) jsem zkoušel docela levné ale vychvalované Heidenau Scout K60 . Kromě neskutečného nájezdu a ceny jsem se v nic ale zklamal. Předek byl hlučný jak sviň, za studena a mokra klouzaly... a t

Vloženo: 10.09.2017
    Uskutečněno: 10.09.2017