Honda XL 1000V Varadero (2008)

Vlastník Malasuerte
Vloženo 6.4.2010
Aktualizováno 28.2.2011

Podařilo se mi ji dobře sehnat. Je přivezená z anglie. Jako nová v plné výbavě. Jen si budu muset zvyknout na anglický tachometr v mílích. Jinak táhne velmi dobře.

Když jsem řádil na Hondě FMX 650, tak to bylo super. Pak jsem začal jezdit s manželkou a FMXo přestalo vyhovovat požadavkům na dlouhé cesty ve dvou. Tak padlo doma rozhodnutí na zakoupení pořádného stroje. Jako první tip padl na Hondu Transalp. Po dlouhém přemlouvání, abych šel do bavoráka, o kterého jsem neměl zájem a přečtení spousty recenzí a názorů majitelů, stovky stran testů a diskuzí, jsem se rozhodl pro nákup Hondy XL 1000V Varadero. Navíc jsem chtěl zůstat věrný Hondě.\r
Teď jen zbývalo nějakého Varana sehnat. Nakonec se podařilo sehnat rok výroby 2008, dovoz z Anglie za dobrou cenu. Trochu jsem byl odrazován od dovozu z Anglie kvůli světlu, ale cena a počet najetých mil rozhodl (cca 5000 což je asi 8100km). Navíc prodejce byl ochotný vzít jako protihodnotu moje FMXo za solidní cenu.\r
A teď rovnou ke stroji. Je to polikač kilometrů, je spíš na silnice a zpevněné cesty než do terénu. I když lehčí terén zvládá bez nějakých problémů. Pohodlné sedlo, které není originální a slušné odpružení z této motorky dělají opravdu dálkový křižník. Trochu problematický je štít, který by chtěl malinko zvětšit. Při vyšších rychlostech za ním vznikají turbulence a hluk.  Výkon motoru je naprosto úžasný. Zabírá už od nízkých otáček, no prostě paráda. Pro rychlejší jízdu jsou koně pod kapotou ukryté jako Blaničtí rytíři. Stačí zavelet a hned táhnou. Na dálnicích stačí zařadit šestku, otočit plynem a hned je ručička za hranicí 200 km.h-1. Ideální cestovní rychlost je kolem 130. Milé překvapení je ovladatelnost v zatáčkách. U tak těžkého stroje jsem to ani nečekal. Sama se položí a drží. \r
Brzdy jsou bez komentáře. ABS spolehlivě funguje a duální systém je taky super.\r
Co dodat? Prostě super motorka. Je fakt, že hodnotit Varana poté co jsem sedlal FMXo je trochu nepoměr. Za sezonu jsem najel asi 4500 km a zatím žádné zklamání. Věřím, že tohle řeknu i po najetí 100 tisíc km. Je to Honda, takže kvalitní japonská mašina dělaná ve Španělsku.

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 09.11.10 v 14:59

krásné varadero

Cypis
Cypis napsal 22.05.10 v 16:36

Dobrá volba přeji hodně cestovatelských zážitků.

Redbois
Redbois napsal 19.04.10 v 10:25

Moc hezká velice dobrá volba,na cestování i běžné ježdění supr mašinka,tak ať Vám dobře a dlouho slouží přeji spoustu jen pohodovích km

kanecek
kanecek napsal 19.04.10 v 00:10

Kurňa, nová mašinka na hraní...

kordis
kordis napsal 18.04.10 v 21:17

na vlastni oci jsem ji videl
priji hodne km bez nehod a poruch