Jawa 175/356 (1957)

Vlastník Provaz1
Vloženo 16.3.2010
Aktualizováno 3.12.2015

Tak tohle byla moje první větší motorka, kterou jsem si pořídil po mnoha pionýrech a pařezech, Časem to pokracevalo k dalsím kejvackam ale tahle byla prvni.

První dojmy - text z roku 2015: Tím, že byla první větší kejva, tak jsem se já blbec plně aktivisticky pustil do "renovace" rozumějte obrousit až na plech a po doma to stříknout. NO prostě hrůza. I když na tom nebyla bůh ví jak dobře s lakem, aspoň ten lak byl na hodně dílech původní a šlo by z ní doskládat původní stroj... stačilo vyměnit nádrž, přední blatník a kryt řetězu. No stalo se... zpět už to nevezmu. Snad se někdy dočká kvalitnější renovace.

Motorka byla koupená na inzerát, jelikož jsem už po nějaké větší kubatuře na renovaci toužil.Je to provedení s luxusnejsím zpracovaním - tedy chromy na nadrzi a tlumičích atd. Když jsem si ji přivezl domů, tak byla celkem zachovalá- kompletní,plechy v pořádku, motor taky ušel a byl k tomu ještě náhradní. Přes zimu mi stála ve stodole a na jaře jsem se pustil do renovace. Motor jsem narozebíral-jen jsem ho vyleštil a nastříkal černou barvou válec. Prošla hlavně lakem což bylo to hlavní co bylo potřeba udělat. Jinak byla rozdělána do šroubku a kompletně vyčištěna,udělaná nová elektrika. Ted se z ní těšim, když ji prohánim po vesnici a lidi koukaj co se tos po tý cestě šine.

NWM
NWM napsal 18.09.11 v 07:57

Moc nadherná

jawista95
jawista95 napsal 19.01.11 v 20:59

fakt pěkná moc se mi líbí takže 10b

fery251
fery251 napsal 06.12.10 v 16:32

Nádhera. Ani se mi nechce věřit, že jsem takovou prodal před 21 lety rozprodal na náhradní díly a do šrotu , no tobě posílám 10 b

Provaz1
Provaz1 napsal 25.03.10 v 21:16

jo diky moc za pochvaly - sbirka uz je velmi rozrostla - jen zdaleka ne vse je tady na motorkarich

klik
klik napsal 17.03.10 v 19:54