Jawa 350/639 Chopper (1996)

Vlastník Plavák
Vloženo 16.3.2010
Aktualizováno 24.9.2014

Moje doposud nejsilnější strojovna, na kterou čeká hodně kilometrů po Evropě.

První dojmy - Přesedlání z Čz 125 či 175 na dvouválcovou třindu je perfektní zážitek. Pro moje cestovatelské plány je tato motorka ideální stroj. Moc pohodlně se na ní sedí a motor má akorát výkon na cestování. Osvědčila se i při dlouhých cestách o dvou pasažérech a plných brašnách polívek a všemožné suché stravy pro přežití mimo domov. Nejvíce jsem za den ujel 750 km, kdy jsem v jeden den navštívil jak Rakousko, tak Polsko, že bych byl ale nějak vyřízen z takové cesty, se určitě říci nedá. Málo to žere a díly jsou všude za pár korun.

Tuto motorku jsem koupil přes Aukro.cz před dvěma lety. Blížily se mi osmnáctiny a bylo na čase posilnit malinko kubaturu. Že to bude třinda, bylo předem jasný, ale už nebylo tolik jasný, jaký typ. Na Aukru trávím dosti času a jednou se tam objevila pěkná třiapůlka přestavená na choppera z typu 634. Byla nádherná, ale peníze mi na ni nestačily. Docela mě to mrzelo, ale pár dní na to se objevila na Aukru má "nastávající". A myslím, že můžu být rád, že jsem tenkrát nevyhrál tu první, protože sériově vyrobený stroj má určitě své nesporné výhody a vzhledově se ji i přes nižší konečnou cenu může rovnat.
Na Aukru byla inzerována v červené barvě, ale v popisu bylo uvedeno, že pod tou červení by mělo být schováno pěkné chromování. Už v tu chvíli, kdy jsem popis k ní četl, jsem věděl, že pokud tentokrát můj příhoz bude nejvyšší, tak tu barvu dostanu dolů, nechám chromování a zbytek nádrže nastříkám na černo. Jak jsem plánoval, tak se i stalo.
Zkraje mě zlobila dosti elektrika a sám jsem si s tím tentokrát nedokázal poradit. Protože zkušenosti z kladívek ze starších strojů mi jsou u bezkontaktního zapalování poměrně dosti okrajovou informací. Jeden válec nepracoval pravidelně nebo dokonce vůbec, na volnoběh motorka zhasínala, hůř startovala a přebíjela se baterie. Moc mi nikdo nedokázal poradit, ale dostal jsem typ na velorexáře Betona, který mi motorku během odpoledne dal do kupy.
Při převzetí opravené Jawky, mi nabídl, abych se přidal k tlupě velorexářu a podnikl výpravu do Maďarska. Nápad se mi líbil, prvního dlouhého výletu jsme se zúčastnil a od té doby už přibývají jen kilometry... Jediná, ale častá porucha je pouze občasné vyschnutí nádrže.
Motocykl je absolutně spolehlivý, nikde z něho nic nekape, nevydává zvuky, které by vydávat neměl. Výkonově mi na pohodovou jízdu zatím stačí.

(24.9.2014) Aktuální doplnění, jak je na tom mašina, jsem napsal do deníku.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 24.09.14 v 09:31 10b.

Fakt pěkná Jawa gratulejšn

dominiklegat
dominiklegat napsal 26.10.13 v 21:03 10b.

pěkný :)

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 15.05.12 v 08:26

Moc pěkná motorka . Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku. Snad se ti moje Jawka také bude líbit a nějaký ten bod od tebe dostanu .

Rossii
Rossii napsal 26.12.10 v 07:45

Opravdu krásný kousek ,tak at delá rados . Pohodu v sedle a štastné návraty v roce 2011

plisek2216
plisek2216 napsal 07.12.10 v 19:18