Jawa 350/639 Chopper (1991)

Vlastník Frank_
Vloženo 3.8.2011
Aktualizováno 13.4.2021

Jawa 350/639 Chopper, doveze z bodu A do bodu B a ještě kousek dál, když se jí náhodou nechce, plochý šroubovák, pár klíčů a WD40 vyřeší všechny potíže. S přidanými brašnami sebou můžete vzít výbavu na pár dní a je to prostě klasika.

První dojmy - Na motorku jsem přesedlal ze Simsona S51 a i přes to že byl notně upravený a ostatní simály nechával při rychlosti lehce překračující 90 km/h v bleděmodrém dýmu, který se linul z laděného laufu, tak po usednutí do sedla třiapůle jsem myslel že mi utrhne ruce, z rychlosti a síly jsem byl nadšen, neviděl jsem jedinou chybu, ale dost brzy to omrzelo, ovladatelnost není nejlepší, za rychlost vás už sice můžou komisaři lehce pokárat, ale víc vás zamrzí, že se vám při porušení rychlostního limitu mimo obec vibracemi vykutálely poslední drobný z kapes sebeobtaženějších džín.. přesto Jawka je klasika, kde kdo se za ní otočí jako za kouskem (ne zas tak dávné) historie a zrovna Jawa Chopper se dnes moc nevidí.

Motorku bych doporučil pro - Dnes, v tomhle stavu už jen pro Jawaře, který ocení stav a vynaloženou energii. Popř. pro osmnáctileté uvědomělé chlapce a dívky co si s mokrým řidičákem nechtějí koupit nějakou vraždu "uškrcenou" z 69kw na 35. Něco se naučíte, všechny díly jsou za hubičku a opravit to umí každý strejda z Horní dolní.

Doplňky na motorce - Přední padák, přídavná světla, větrný štítek, sedlové brašny, brašna na nosič, rolka pod motor a pod světla, kožené omotávky gripů s třásněmi, dvojité klaksony z Jawa chopper, nádrž, sedlo, kastlík, blatníky

2015/16

Generální oprava!

Tak jsem se konečně po dvou letech dal do kompletace do šroubku rozebrané jawky.

Rám:

špatné díly vyměněny upraveny, předělaná opěrka spolujezdce (lepší uchycení k rámu, hezčí opěrka - použito z nosiče na př. blatník suzuki intruder 1400 u.s. verze) prodloužená policejní packa, nový zadní podblatník, komplet černý lesklý lak všech dílů, kompletní nové uložení kyvné vidlice vč. čepu, maznice... uložení brýlí, ložiska, misky, matky,, spojovací materiál z 90% nový (jen pevnostní šrouby v dobrém stavu zůstali origo) vše co šlo sehnat - origo Jawa

Tlumiče:
nové zadní tlumiče (orig. Jawa) repase př. teleskopů (pružiny, gufera, olej, stírací kroužky, mini- manžety, opravené horní matky)

Motor:
Nová spojka, kontrola převodovky, kliky, ojnic, výbrus válců (první od výroby!!!) + nové písty, kroužky, ložiska... Komplet nové těsnění, čištění karburátoru, hlavy+válce balotina, nové svíčky, kabely, patky, Nové výfuky i kolena (origo Jawa) seštělováno, vše šlape jako hodinky

Brzdy:
Vzadu nové pakny, pružiny, vpředu nový plovoucí kotouč, uchycení a destičky.

Sedla:
Nově přešitá koženkou.

Elekto:
Nový kastlík a baterie, VAPE. Původní instalace s lehkými zásahy od bývalého majitele. (Nová kompletní instalace není k mání a já nejsem elektrikář) Vše vypadá že funguje jak má.

Po kompletaci vyzkoušeno, najeto cca 100km, jede, řadí, svítí, troubí, stěrače nestírají, ale jinak vše ok. Momentálně zraje v garáži a čeká až povyroste na ceně a mně se vrátí alespoň to, co jsem do ní investoval.

maybe
maybe napsal 19.06.15 v 19:37

pěkná, pěkná, pěkná

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 15.05.12 v 08:27

Moc pěkná motorka . Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku. Snad se ti moje Jawka také bude líbit a nějaký ten bod od tebe dostanu .

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 15.05.12 v 08:23

stadionar
stadionar napsal 04.11.11 v 16:21

zdravim, prosim te mohl by jsi mi udelat detailni foto tech chromovych klaksonu.Mam choppera Jawa taky, ale ty tvoje mi pripadaji hezci.Jinak krasna, Martin Plzen.

CZJawa
CZJawa napsal 14.08.11 v 23:21

Moc pěkně udělané !!! A jak už tu skoro všichni napsali - Vape se neboj a rozhodně namontuj, funguje naprosto v pohodě! Tak ať slouží ! 10b