Honda VFR 750 (1992)

Vlastník *nuclearB*
Vloženo 30.1.2010
Aktualizováno 30.1.2010

Měl jsem ji dvě sezony a cestovalo sa na ní perfektně. Měla dobrou ochranu proti větru a hodně pohodlný posaz.

Byl to model, kde už se nechal nastavit podvozek včetně přední vidle. Zprvu jsem byl trošku nesvůj z barevného provedení, ale později jsem si ho začal cenit. Kupoval jsem ji v roce 1996 a najel s ní asi 30tis km. Když jsem ji prodával, tak měla na tachometru 58tis km. Jediné co se za tu dobu porouchalo byla gufera v přední vidlici.
Koupil jsem na ni homologovaný výfuk Remus, který tomu dodal parádní zvuk.
Jízdní vlastnosti byly na úrovni doby a byla to zároveň jedna z motorek, kde se dalo krásně brousit koleno Tenkrát jsem si myslel, že je to důležité. Problém nastával až v momentě plného zatížení. Dva člověci a bagáž byla dost velká porce pro měkký podvozek. V předu to trošku vylepšil hustší olej do vidlice, ale zadek to moc nepobíral. Další problém byla spotřeba! Při normální jízdě 7-8l, ale při svižné jízdě a na dálnici i kolem 11 l/100.
Bohužel mi nikdy nepřirostla k srdci i když mi dost vyhovovala. Problém byl asi v tom, že už když jsem ji kupoval, tak můj sen byla GSX 1100 R.