Honda XL 650V Transalp (2005)

Vlastník raptor_cz
Vloženo 12.1.2010
Aktualizováno 28.6.2013

Mám jí od roku 2008, před tím asi rok Honda CB 500. Začínal jsem zase po 20 letech - tenkrát Jawa Pionýr 21, Jawa 90 Cross, Jawa 350/634.

První dojmy - Taková klidná, hodná motorka, výborně se ovládá, i CB500 proti ní byla divoch.

Doplňky na motorce - Výbava: od Touratechu - enduro stupačky, řadička, pedál brzdy, hrazda, zvýšení řidítek. Dále pak turistické plexi Givi, deflektor MRA, centrální stojan, padací rám, zásuvka, taštička na hrazdu, chrániče páček Barkbusters, kufr Givi Maxia 52 l, vyhřívané hefty Oxford, sklápěcí zrcátka, pneu TKC 80, KN vzducháč, progresivní pružiny.

Na cestování by mi asi víc vyhovovalo litrové Varadero, ale s TA zase můžu víc do terénu. Na dálnici mi chybí trošku výkon a spotřeba (6-6,5) by mohla být lepší.
Ale celkově naprostá spokojenost.

Tak mám pořád nějak méně času na ježdění, minulý rok (2012) jsem dal sotva 3000 km, letos jsem vyjel 2x ! . Přemýšlím, že na takovéto ježdění jednou za čas pro radost by byl možná lepší nějaký naháč, si to člověk tak nějak víc užije, možná i chopper, ale to už je zase i o jiném životním stylu, si myslím.

Jinak po těch letech Alp pořád OK, jen výměny náplní, řetězovky, pneu, pravidelné mazání, jednou seřízení ventilů, všechno ostatní bez problémů, je to držák.

koudelka_v
koudelka_v napsal 04.03.12 v 10:04

Pěkný TA, ať slouží! Přeji hodně pohodových km!

JMCH
JMCH napsal 08.02.10 v 17:12

máš to pěkný

rudabady
rudabady napsal 16.01.10 v 16:16

technics
technics napsal 16.01.10 v 11:05

Dobrá volba, taky jsem na něm začínal.

zikky
zikky napsal 13.01.10 v 09:28