Yamaha TT 600 S (1995)

Vlastník TaTík
Vloženo 29.10.2009
Aktualizováno 20.7.2023

Yamaha TT 600 S Belgarda 4GV,kick start,výškově i tuhostně seřiditelný tlumiče(Kayaba 310mm,Öhlins 270mm),140kg suchý váhy,30kW,5qalt,brzdy brembo,plasty Acerbis...

První dojmy - První dojmy...překvapení z výšky,brzdné síly motoru a okamžitá reakce na plyn.

podzim 2009 - Dovoz z Itálie
Po koupi : neměla stojánek (konstr.vylomená),elektrika nefungovala - když už nastartovala nešla chcípnout - ani po otočení nebo vytažení klíče ze zapalování,místo blinkrů blikalo střídavě přední a zadní světlo,vzduch.filtr skoro celej sežrala,rozštelovaný tlumiče (v předu pravej tvrdší než levej),řetězovka nic moc s převodem tak do lesa (14-50),gumy cross (na zadním vylámaný špalky - mojí vinou - tahání za plyn na asfaltu),jinak mašina v dobrým stavu = )

jaro 2010 - Nyní po dlouhé zimě : stojánek z Yamahy R6 - rozřezán,prodloužen,svařen,vystužen...elektrika tahaná skoro celá odznova (peklo),nový vzduch. filtr + svíčka + ucpávká do výfuku = nakopávání už není noční můrou,tlumiče seřízený (jak dobře se projeví až po více skušenostech),měněn mot.olej s filtrem,nová řetězovka s těžšim převodem (15-44), pneu Mitas E-09 Dakar,a pak už jen samý drobnosti...

Vyšlapuje si parádně,prostě jak větší jednohrnec má.

sezona 2011 - Po naučení jak správně na kickstart,vyndána ucpávka výfuku...a to byl zvuk!! Reakce na plyn ostřejší,lépe šla do otáček a dřív se sbírala i ztěch volnoběžných.Ale na mě řev až příliš,jenže po zkušenostech stímhle to už nešlo jezdit s ucpávkou = tak byla rozřezána až na finální jenom jakoby ozdobnou koncovku.Motor reaguje parádně a z výfuku se dere jadrný zvuk s občasným jemným střelením při podřazování,lepší než rachot,řinčení a lítání lišek při každým zavření plynu ve vyšších otáčkách. Znovu přišli na řadu tlumiče,výměna oleje a opětovné doseřizování na trochu měkkčí vlnu,před tím mi občas chtěly odskočit z rukou,to byly rány na příčných nerovnostech. Byl seřízen a zkontrolován motor (ventily,napínak a tak..) a opět lepší reakce na plyn,prdí si jak ještě nikdy. Ale stále mě zlobí slabá svítivost před.světla,budu řešit nejspíš přídavným dálkovým.

podzim 2011 - Jízda za jízdou mě utvrzuje ve volbě eSkového TTčka,ale růžové brýle od doby pořízení dávno zmizely.Mitasky mají jak na silnici tak v terénu své rezervy.Zajel jsem je v Sosnové na asfaltovém okruhu,zhruba 80km ostřejší jízdy a tvrdého brždění za dohledu zkušených instruktorů (nejdřív samí neboj se,ty něco vydržej a pak už jenom neblázni,uber!,nebo si nameleš).Brzdy už se mi nezdájí tak supr,ale ve spojení s E0-9 je zablokovaný před.kolo hned,a při výšce zdvihů a i celé motorky to je pak práce se nevyválet.S výškou a posezem souvisí i neskutečný odpor vzduchu kladen na jezdce.135+ jako když vysíte na hrazdě ,a do toho se vám kroutí celá mašina pd zadkem,všechno silně vibruje že ste rádi že udržíte svůj jízdí pruh.Nechci si představit v tom začít brzdit.Ale i přesto nebo právě proto mě TTčko neskutečně baví,člověk nemusí jezdit tak rychle aby ho jízda bavila a mnohdy si sáhne na dno svých schopností.Hlavní postřeh!! Nesnažit se držet krok se silnicema s omoc silnějším motorem a lepší přilnavostí.Snad jen na silnicích 3 třídy,na úzkých a utažených zatáčkách,hrbolatých a nespevněných cestách = tam má navrh a tam patří,a do terénu samozřejmě.A rok 2012? Snad konečně s řidičákem,po další změně zákona.No jo 25kW není 30,a ty nejsou 35kw .

Petr_TA
Petr_TA napsal 31.01.14 v 17:03 10b.

Super strojovna
10b

FilipTenere
FilipTenere napsal 19.11.11 v 19:33

Krásnej stroj, tomuto modelu jsem vždycky fandil Dobře udržovanej. Tak ať ti dělá radost

alpiniště
alpiniště napsal 17.11.11 v 16:53

pěkná motorečka at jezdí 10 bodu

Skalák
Skalák napsal 29.01.10 v 15:05

díky za komentář, ty máš taky pěknýho traktora tak ti taky přeju co nejvíc KM v sedle Yamahy

Djare
Djare napsal 08.01.10 v 15:24

Moc pěkná motorka,už se těšim na výlety a tak,ale nesmíš to zase přehánět aby jsme ti stačily zase my:D Dávám 10b .Přeju brzké složení:)