Suzuki SV 650S (2001)

Vlastník Harry_RnK
Vloženo 25.10.2009
Aktualizováno 12.7.2014

DA racing Slovakiaring

Vloženo: 01.10.2010, Uskutečněno: 29.09.2010, Stav tachometru: 29000 km, Zhlédnuto: 2x

Takže proběhla moje třetí akce s DA-racingem, tentokráte na Slovakiaringu, a já bych tu rád již tradičně shrnul svoje dojmy. Třeba to někomu pomůže při rozhodování, zda vyrazit právě s touhle agentůrou na okruh. Ale již tradičně si neodpustím trochu té omáčky okolo.

Den nula. Dorazil jsem tradičně jako většina lidí už den předem. Nemůžu si odpustit pěkně na kokot značení, pokud jedete od bratislavy po E575 na Dunajskou Stredu. Před obcí Holice (ne, nejsou to ty co vás napadly, tyhle jsou na Slovensku) je cedule "Autodrom šipka_vlevo". Takže asi vyrazíte doleva po nejbližší odbočce, dojedete do obce Cechová a dál pokračujete 3km po polní cestě plné bahna, HLUBOKÝCH kaluží a dalšího svinstva. Vím že SebLoeb by tam měl rychlostní průměr kolem 160, ale já tam na jedničku spojkoval a doslova proplouval téměř krokem, a chvílem táhnul svody ve vodě (a že je má esvéčko dost vysoko). Pokud jste dopadli stejně jako já, pak vězte že jste odbočily moc brzo, protože další odbočka vlevo je o nějakých 40m dál, a po té jste měli jet. Když jsem konečně dorazil, na místě už DJ signum a další začínali rozjíždět párty. Zaregistroval jsem se, a po pár pivech a supr masíčku z grilu jsem padnul do stanu jak mrtvola. Ještě doplním že z těch 300km co jsem najel bylo asi 200 v děšti, zbytek po mokru. Za což mě hned po příjezdu někteří označili za největšího srdcarě a vyjadřovali mi svůj respekt

Den jedna. Ještě ráno mi z noci v uších znělo jenom "waka waka", "chcem vás počuť kričať hej - héééj" a "Pa pa l' americano". Ještě že to hoši v půl třetí vypnuli. Po odmontování zrcátek, značky, zalepení světel atd. přichází Dawe02 a že prej mi nedá technickou protože mám vpředu sjetý desky."No já vím, chci je koupit na zimu", odpovídám. "Ne na zimu, ty je chceš koupit na zejtra, a tyhle chceš dneska otočit!" V servisu na mě kroutil hlavou, že maj desky jenom na supersporty, ale když viděl můj vyděšenej výraz, začal hrabat v kalaogách a našel SBSka co by tam mohli pasovat. Servisák nejdřív do čepu mlátil, pa za něj tahal, kroutil, ale furt nic. Už bral telefon a volal někam jak se měněj desky. Tak strkám hlavu pod motorku a vidím závlačku. No holot profíci na svým místě. Tak tak stíhám první jízdu.
Vyrážím za Dawem a seznamuju se s tratí. SKring je hodně rozmanitá trať, jsou tady táhlý rychlý zatáčky i pomalý vracečky. Moc se mi tu líbí. Další jízdy pořád zrychlujeme a já začínám zjišťovat, kde mě asi bude odpoledne i zejtra nejvíc zrazovat mašina. Odpoledne se jezdí už samostatně, a děje se přesně co jsem tušil. V technickým úseku potkávám pár lidí, který mě regulérně brzděj a bejt jen o trošku rychlejší, zkusil bych jim to tam fouknout, ale jakmile vyjedeme na rovinku, oni udělají vrrrmmm a jsou v hajzlu. Holt proti litru je ten poloviční výkon znát. Relativně rovnoceného soupeře, snad se slečna neurazí, ale taky nacházím. Chvíli se za ní motám, chvíli ona za mnou a konečně mě to fakt baví. Open pitlane jsem jel jen chvilku, protože jsem toho už měl plný brejle a začal jsem dělat hrozný boty. Navíc když se přezemě přehnali dva z prava a dva zleva zárověň...
Večer zase hudba, pivko a kuchařova teplá klobása.

Den dva. Ráno je kosa jak prase, proto honem se zahřát na motorku. Zajížďím o několik vteřin rychleji než včera a už nejsem poslední na tabuli. Druhou jízdu mi saly.pce nabízí pomoc kámoše (promiň, ale na jméno si nevzpomínám), že pojede za mnou a pak mi řekne co dělám blbě. Když si pak bere do ruky mapku okruhu tak mu skoro nestačí tužka, jak maluje kde jsem mimo stopu. Další jízdu tedy dávam na jeho rady a, mimo jiné, neubírám za prvním horizontem. Dosahuji tím dílčích zlepšení, ale celkově nic moc, nějak blbnu. Čtvrtou jízdu jsem ani nedojezdil protože už jsem prostě nemohl. Sbalil jsem tedy věci, rozloučil se s pár lidma, které se mi v tom šrumci povedlo najít, a řekl si že ještě kouknu aspoň na šestkový závody. No když v prvním kole ujel malej Halbich ostatním snad o celou délku cílovky tak jsem uznal že to moc napínavý nebude a vyrazil dom.

Přes zimu musím těžce zamakat na fyzičce a vychytat pár much na motorce. Bohužel nevím co si počít s výjezdem z levý na čtvrtej horizont, kde jsem šel pravidelně skoro do omezovače a nebylo kdy si přeřadit. Po třetím jsem tam totiž kopnul trojku (asi, nějak se nemůžu dopočítat) a ta mi přestala stačit právě na výjezdu.

Takže Slovakiaring je úžasnej okruh, kde si každej najde svoji oblíbenou část. Trochu mě zklamal lehce zvlněnej asfalt mezi 4. a 5. zatáčkou a pak v devátý. Jo a ty hajzly v maringotce nechám bez komentáře.

Těším se zase na další akci!

• DA racing Most

Dovolím si zhodnotit (hlavně své ) ježdění v Mostu. V úterý večer proběhla již tradiční instruktáž na parkovišti pod vedením pánů Halbicha a Mikšovského. Ti si nás rozhodili do dvou grup a šlo se na věc. Pan Halbich

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.07.2010
    Uskutečněno: 30.06.2010
  • DA racing Brno

Zdravím, dovolím si sem shrnout svoje zážitky z motoškoly 26.5. Předem se omlouvám, protože mám hrozně blbou paměť na jména, takže snad se dotyční neurazí, když je budu titulovat obecnými jmény. Den předem jsem dorazi

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.07.2010