Honda CB 500 (1997)

Vlastník 8-P
Vloženo 1.10.2009
Aktualizováno 1.10.2009

Solidní pracant, startuje to, jezdí to, bezproblémová ale na mě trochu malá

Odrůstal jsem na klasických českých jawinách a čézetách. Pak jsem několik let nejezdil, a asi před rokem jsem si koupil hondu cb 500. S jinými motorkami moc zkušeností nemám, ale s touhle hodnou jsem nadmíru spokojen. Má již najeto přes padesát tisíc, ale vypadá a jezdí jako by byla nová. Půllitrový dvouválec má krásný zvuk, pracuje bez chyby, a šedesát koní motorku dotlačí zhruba někam ke dvoustovce. Z kopce by jela i rychleji, ale už je to dost o strach, protože motorka je malá, lehká, a nekapotovaná. To je ale výhodou ve městech. Cébéčko má velký rejd a je skvělé do zácpy a do městského provozu. Lze na něm vjet do lesa, na louky, a i vodou se probrodit. Líbí se mi, že je to tak klasický stroj jak jen může být. Je to prostě motorka a není na ní nic víc ani nic míň. Dvě kola, motor, řídítka a sedátko.

Letos v létě jsem na této motorce dojel do Skotska a zpátky. Cébéčko pracuje za sucha i za deště bez problémů, jen mi tam po třech měsících ježdění začal rezivět výfuk. Dálková jízda po dálnici je celkem v klidu - polštář pod prdel a hurá. Při průměrných 160kmh si vzala asi osm litrů na sto, při stovce na šestku žere litry dva až tři. Kolem a kolem cébéčko žere 4,7 litrů na sto kilometrů.

Není to supersport ani čopr, je to prostě motokolo se šedesáti koňmi.

LUEL
LUEL napsal 15.03.10 v 20:02

přeji ještě hodně km

Pechyjo
Pechyjo napsal 05.10.09 v 19:42

teda pěkně jí nakládáš , tak ať ještě hodně vydrží