Yamaha XV 1100 Virago (1998)

Vlastník Matylda850
Vloženo 24.6.2009
Aktualizováno 16.8.2009

Silná, spolehlivá, nenáročná motka. Stačí pravidelně měnit olej v motoru, občas i v kardanu a vydrží navěky. Jen není pro vyšší postavy mého typu (195cm). Podvozek na tuhle kategorii dostačující.

Tuhle motorku jsem pořídil jako mojeho prvního Japonce, předtím jsem sedlal (v uvedeném pořadí): Pionýra, Jawettu, Péráka, Jawu 350, MZ150, Maneta90a Jawu 250. Vyjma Fíka, J350 a MZ ostatní stále mám, ale teď už na nich nejezdím, čekají na půdě na moje stará kolena

Virago 1100 je motka, na který v 50ti km zařadíte pětku a jedete kolem světa a třeba až na maximálku 200km/h a kousek, kterou jsem i vyzkoušel. Naštěstí jsem tam už měl plexi velký jak výkladní skříň, takže kromě občasnýho vlnění motky super zážitek Ale to bylo jednou a na dálnici, jinak ostatní silnice na pohodu kolem 80ti.S laďákama bezva jízda. Pozdějš jsem tam namontoval originály, při cestě na dovolenou na Slovensko a zvuk teda nic moc.

U Japončíku mě překvapilo, proč na motorku typu Viraga, který má kardan, dají centrální stojan a na TDM, který sedlám teď a je třeba občas namazat tu dlouhou nekonečnou věc od motoru k zadnímu kolu, na kterou občas zapomenu a až vrzání mě upozorní, že není něco košér, tak tam centrál není. Moc to nechápu. Jinak kardan - vynikající věc, rád na něj vzpomínám, hlavně proto, že o něm téměř vůbec nevíte. Až máte strach, jestli jste už neměli vyměnit ty 2 deci voleje...nebo až příští rok???

Motor táhne hodně odspodu a sílu má i ve vyšších otáčkách, myslím, že se taky montoval do sportovní TR1. Ventily seřídí každej, kdo měl doma škodovku, podtlaky a volnoběh stojej i v servisu pár kaček, protože se nemusí nic sundavat...podruhý už jsem synchronizacidělal doma s pomocí půjčených podtlakoměrů od kamaráda a je to hračka proti TDM.

Rád na ní vzpomínám, nebejt takovej čahoun, možná jsem si jí i nechal. Prodal jsem jí na začátku roku 2008 tuším do Klatov a nový majitel se o ní stará velice pečlivě, dal jí seřídit, prohlídnout a snad si jí ve spokojenosti užívá dodnes.

Když jsem jí kupoval, měla naježděno cca 13 tisíc km a při prodeji po čtyřech letech bylo na tachometru bez 27,5 km 28 000. Při koupi byla přední pneu Bridgestone Exedra a zadní Avon Venom X. Přední jsem musel vyměnit během chvilky za Dunlop Arrowmax D501, ale ta vydržela necelých 10 tisíc. Pak jsem dopředu dal snad nejlepší pneu pro styl "chopper" a to Metzeler ME880. Zadní Avonka měla i po těch mnou najetých 15ti tisích pořád vzorku dost, byla tvrdá, ale přece docela držela. Jen jednou za deště a když Virážka byla obsazená dvěma habánama nad 190cm, tak to lehce klouzlo, ale ustáli jsme to. Jinak opravdu dobrá pneu, vzorek vypadá taky dobře, kilomeráž taky.

Motorka měla airbrush, dle mě nee moc pěkný a trochu i poškozený. Kvůli němu neprošla motorka technickou v Roudnici nad Labem u letiště, technik trval na tom, že barva vínovo-černá uvedená v TP musí být změněná na zlatou metalízu. Zajel jsem na evidenci, kde se technik nad přáním pracovníka STK podivoval, nicméně to změnil a moto na STK následně prošlo...víckrát jsem do Rce s žádnou motorkou a ani autem nejel. Byl jsem pak v Libčicích, kde bylo všechno OK, naposledy jsem byl s TDM 16.6.2009 v Kralupech u Veselého a taky v pohodě, rychlé, slušné jednání a cena jen o 50kč vyšší než v Libčicích.

16.8.2009 Tak jsem se ve čtvrtek 13.8.2009 dozvěděl smutnou novinu, současný majitel mojí bývalé Virážky měl nehodu Jel i s přítelkyní pohodičkou cca 70km/h a na nějaké křižovatce se postavilo auto, proč, to neví, vzal za brzdy, zadní šlo smykem, pád, motka naštěstí minula auto, přítelkyně odřená, motorkář Pavel zlomenina ruky. Je z toho dost špatnej(no, já taky, byla moje první a vzpomínám často), letos má po sezoně, motku prý ještě neviděl, je u kamaráda, ale já myslím, že pokud do ničeho nenarazila, tak díky dost masivnímu padáku bude mít jen pár šrámů.

BaluJarda
BaluJarda napsal 13.02.15 v 19:40 10b.

Hezké Virago ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

žižala. napsal 11.07.09 v 16:56

Nádhhera jasných 10b.

Kamils666
Kamils666 napsal 07.07.09 v 21:04

Skvělá Matylda 10b Dobrej výběr.Tak ti přeju vždycky šťastný návrat domů a s Matyldou.Skvělou sezónu.Zdar.Jednostopě sláva.

Arrivo
Arrivo napsal 26.06.09 v 11:38

Matylda je kráska... Za 10b.