Honda XRV 750 Africa Twin (1990)

Vlastník D.A.N.
Vloženo 3.6.2009
Aktualizováno 23.7.2013

Typ RD 04, sice už je to babička, ale ve vynikajícím stavu. Hlavně je to ale to, po čem jsem vždy toužil...velké cestovní enduro.

První dojmy - Neplánuju žádné úpravy (až na padáky a zadní kufr), jinakjen údržba a jezdit a jezdit... Dnes jsem ji dovezl, tudíž zkušenosti zatím veškeré žádné. Z těch pár metrů snad jen: velmi mi vyhovuje výška sedla(měřím 191cm), řídí se opravdu lehce, motor má nádherný zvuk, prostě paráda. Nemůžu se dočkat pořádné vyjížďky... :-))

Jen krátce, mezi klady rozhodne patří nízká spotřeba. Krásný vzhled a zvuk jsou samozřejmostí. Motorka s přehledem snese lehčí terén, tj. nějaká ta polňačka, lesní cesta, brod apod. Já sice jezdil jen kolem komína, ale pro moje kochačky po okreskách naprosto dokonalý stroj.
Nevýhody jsem za 4 roky poznal jen dvě. Občas chybělo trochu výkonu při předjíždění nebo rychlejším přesunu po dálnici, ale hlavně mne a baťúžekpo 100 a více kilometrech bolela prdel z úzkého sedla. (Prý se to ale po delší štrece spraví a zadnice si zvykne
Shrnuto - nenáročná,naprosto univerzální a spolehlivá motorka.

Petr67
Petr67 napsal 25.10.11 v 15:30

Krásná Afrika a dobrá volba. Přeji mnoho pohodových km v sedle endurka. Dávám 10b

RobiXRV
RobiXRV napsal 18.05.11 v 09:49

Taky mám takovou a spokojenost veliká. krásný a dobrý stroj. Tak hodně km bez poruch a nehod.

SniperFM
SniperFM napsal 21.10.10 v 11:47

Tož ať ti to, Dane, jezdí bez problémů a poruch. Skvělý stroj, musím uznat.

D.A.N.
D.A.N. napsal 11.06.09 v 17:02

Díky chlapi, už si užívám první kilometry. Dolů ale musel laďák a zpět origo výfuk, protože na můj vkus dělala Afrika opravdu velký kravál, který mi vadil hlavně při vyšších otáčkách. Navíc to byl slušný budíček pro sousedy při ranní cestě do práce. Jinak zatím spokojenost, předčila očekávání. Když jedu s přítelkyní, ani o ni nevím, což se o DR 650 nedalo říct.

devastator
devastator napsal 09.06.09 v 22:15

honda to je bomba.no compromis no limit