BMW G 650 Xcountry (2008)

Vlastník henry006
Vloženo 29.4.2009
Aktualizováno 13.10.2015

Moje první velká motorka, dovezená z německa jako předvadecí model od prodejce bmw, takže je jako nová. Jezdím s ní hlavně do práce a na kratší výlety.

První dojmy - Dobrej buchar :-)

Jednoválec ve stylu scrambler, lehká, hbitá, vhodná do města i na okresky. Nemá smysl na ní jezdit moc rychle, ale spíš si tak plout krajinou. Zátah má pěkně odpodu a docela mohutný. Jízda je doprovázena libozvučným projevem, hlavně se mi líbí zpětné rány do výfuku při zavření plynu nebo podřazování.

Letos jsem premyslel o necem vhodnejsim na cestovani. Docela se mi libila kawasaki versys, tak jsem zajel k dealerovi a pujcil si ji na ozkouseni. Vysledek byl naprosto jednoznacny, zustavam u svyho XCountry!
1) Na versysu se mi spatne sedelo, dost me boleli nohy diky strmejsimu uhlu kolen.
2) Nemuzu si pomoct ale predni kaplicka kazi motorkovou esenci.
3) Vykon od spodu nic moc ve srovnani s mym jednobuchem.
4) Zvuk oproti XCountry je tak trochu sterilnejsi.

Celkove vzato jsem si uvedomil, ze XCountry je proste motorka "delana" pro me. I kdyz par vyhrad mam.

1) Nemoznost instalace universalniho maleho plexi. (Mozna to pujde ale bude to bastl)
2) Mala nadrz, tankovat kazdych 200km je otrava.
3) Docela tupa predni brzda, brzdit dvema prsty neni moc ucinne.
4) Ovladac klaksonu: umisteni nad prepinanim blinkru (obracene oproti japoncum), kdyz ho potrebuju tak ho vetsinou nenajdu
5) Jizda nad 130 je peklo, fouka a krouti se.

Jinak je to ale nejlepsi vec do mesta a kratke vylety po okreskach. Ale i cestu po vlastni ose do rakouskych alp se na ni da zvladnout. Spotreba je kolem 3,5 litru takze naprosto super. Nejdulezitejsi vec je ze kazda projizdka na XCountry je radost z motocyklove esence. Alespon pro me!

panimarikova
panimarikova napsal 29.06.09 v 10:37

No vypada pekne Tak at dobre jezdi

henry006
henry006 napsal 30.04.09 v 11:42