Aprilia Leonardo 150 (2001)

Vlastník t.prilba
Vloženo 27.4.2009
Aktualizováno 29.7.2021

dopravní prostředek, který mě rozesměje hlavně v Brně

První dojmy - jede to, svítí to, díky plexi na to moc neprší, jen nohavice.

Je přesně to co jsem chtěl, obratný, rychlý a na cestu 30km do města ještě pohodlný (je to verze ST). Brno je s tímto skůtrem moje.

Mám ho už rok, když jsem ho koupil, tak byl ve špatném stavu a pořád čeká na svoje dny, kdy bude do šroubku rozdělanej a dostane komplet GO. Samosebou mu dopřávám servis, ale to předchozí majitel v Talošce asi nedělal.

Problémy se startováním jsem nějak vyřešil, problémy s přehříváním jsem také nějak vyřešil, problémy s tekoucími vidlemi při 20tis km jsem také vyřešil, problémy s předním plexi jsem také vyřešil a další problémy, kterých už bylo mraky jsem vždy vyřešil, ale teď jsem už ztratil trpělivost, protože problémy s chlazením jsem už nevyřešil a částečně rozdělaného skůtra jsem zaparkoval pěkně do kouta.

Spokojený moc nejsem. Je to staré rozhrkané, ale plní to účel levného docela pohodléného poměrně rychlého dopravního prostředku (hlavně v Brně). Jezdí to i 130km/hod, dle tacho, které asi trochu proměřuje. Spotřeba od 3.7litrů/100km, ale musím přiznat, že jezdím skoro pořád plnej- je to hodně, takže mě to sere. Zkusím si to ještě poladit.

A zase další a další půroblémy. Nevím proč, ale stále se mi utrhává podtlaková hadička k čerpadlu paliva- prostě to pak nejede. Mimo to se mi rozpadla plastová příruba na hlavě motoru k přivodu chladicí kapaliny, přehřál jsem to( v Brně), těsnění pod hlavou šlo do háje, takže je skůtr na dvě půlky. Jak jinak sundat hlavu než rozpůlit skůtr. Italové v tomto nezklamou.

Už prostě nejede a nechce se mi to opravovat. Je to fakt vrak. Možná vyměknu a přes zimu si ho dám do kupy.

Vyměkl jsem a rozdělal jsem ho do šroubku a čeká ho kompletní GO. Jen nějak nestíhám.

a už to bylo skoro hotové a přišla do toho stavba domu, založení rodiny a to znamená, že po třech letech, kdy stál a stačilo opravdu jenom zprovoznit a sešroubovat a stále čekal a čekal, jsem se rozhodl ho prodat a později rozprodat. Dostal spoustu nových věcí, lak, potah sedla, díly do motoru, různá ložiska, gufera, těsnění atd atd. A hlavní části jsou už prodané.

crasherx
crasherx napsal 27.08.10 v 12:14

Jo jinak přeju hodně pevný nervi s opravováním a ať co nevidět jezdí tak jak má a bez poruch
kdyžtak můžeš přihodit nějaký foto, ať je se na co dívat

Čao

crasherx
crasherx napsal 27.08.10 v 12:13

Čau,
jenom se chci zeptat, protože taky uvažuji o koupi Lea (sice 250, ale asi to bude dost podobný) a podle toho co tu píšeš, tak mám takový rozporuplný pocity Ale jen doufám, že takový všecky Lea nejsou. Co myslíš ty? Měl si jen smůlu na kup nebo to je globálně tak hodně poruchový?

Kdyžtak mi napiš odpověď na profil, díky moc a zatím se měj

Hans