Honda SLR 650 (1997)

Vlastník Fildaaa
Vloženo 31.3.2009
Aktualizováno 16.5.2017

Je to držák, se kterým je ježdění po těch našich typických českých ( = rozbitých) silnicích jedna báseň :)

První dojmy - Po "třiapůle" to byl tenkrát docela skok. Neustále jsem jí musel tahat za plyn, ten zátah mě prostě bavil. Chvíli jsem si zvykal na ostřejší brzdy a řazení (párkrát mi vyskočila pětka, načež jsem zjistil, že to jen chce ten správný grif). Nicméně už od dob Simsona - když jsem se v patnácti rozhodoval na čem jezdit, endura pro mě byly jasná volba!

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce za málo peněz hodně muziky, SLR je vhodný kandidát. Motor - osvědčený držák, který se používal nejen na mnohé předchůdce již od osmdesátých let (např. XR 650), ale i na následovníky až do roku 2007 (FMX 650) - k tomu snad není co dodat.

Po fichtlovi, Simsonovi, Jawě 250/353 a Jawě 350/360 konečně něco pořádnýho. Mám jí od podzimu 2008, čili mám za sebou 4 sezóny (najeto okolo 14000 km) ..

SLR vyniká především svou ovladatelností (i v zatáčkách překvapivě dobře sedí - má vpředu širší pneu než to bývá u podobných endur), praktičností (nemusim se vyhýbat každému hrbolu, přehnaně zpomalovat na železničních přejezdech, nebo si mohu jen tak zajet někam do přírody) a celkem slušným zátahem od spoda (kopec nekopec). Na honění se po dálnicích či státovkách ve vysokých rychlostech to není, ale na běžných silnicích svou mrštnost využije dokonale.

Jezdím většinou delší trasy (viz deník) a cestovní rychlost je ideální kolem těch 120km/h. Do 150km/h se v případě potřeby rozhoupe celkem v pohodě a maximálka po rovince s větrem v zádech tachometrových 165km/h, ale vysoké otáčky se motoru moc nelíbí (a mně také ne), takže se dálnicím či silnicím 1. třídy pokud možno vyhýbám a nad 120km/h jedu většinou jen kvůli předjetí.

Po čtyřech sezónách s běžnou údržbou dle servisních intervalů bezproblémový stroj.

Bushidoo
Bushidoo napsal 30.06.13 v 23:03 10b.

Pekne cestujes Paradicka .Este vela spolocnych zazitkov.

kosmit
kosmit napsal 06.07.11 v 06:59

pliczb
pliczb napsal 01.09.10 v 17:15

Moc sympatický stroj a z těch dvou laufů se musí linout krásny zvuky . Vždy plnou nádrž za co nejmíň a návrat ve zdraví přeju a také přidávám 10bodíků za všestrannost této motorky

cazzo
cazzo napsal 16.02.10 v 00:33

Jakoš dobre video
tak nech sa ti darí

Matess727x
Matess727x napsal 20.12.09 v 00:27

Suprový videjko v deníku,...a s těma Ejsíkama-výborný.