Honda CB 500 (1994)

Vlastník Kuba CB
Vloženo 21.1.2009
Aktualizováno 21.1.2009

Super stroj.Byla mojí vstupní branou mezi čtyřtaktní motorky. Mezi konkurenty byla najlehčí a měla pouze o dva koníky míň, než její silnější konkurent GPZ 500 S. Ta však disponovala podstatně horším podvozkem, než CB.Spokojenost maximální!!

Najezdil jsem na ní za 3 sezony 33000 km. Kupoval jsem ji, když měla 40050 km na tachometru. Prodával jsem ji se 73000 km a v ten okamžik bych za ni dal ruku do ohně. Podařilo se mi s ní jednou sklidit jatelinu v nedalekém poli, ale odneska to "pouze" mama při praní riflí, řídítka, malinko ohlá vidla a škráblý boční plastík. Opravy stály celkem 1900 Kč, takže jsem měl dosti velké štěstí. Jako mladý blboun bez zkušeností jsem kupoval nejlevnější gumy, které jsem viděl, takže řízlá mrdka, kterou jsem zahlídl někde v obchodě za 500 byla ideální volba. Po nějaké době jsem koupil celou novou sadu pneumati a teprve jsem zjistil, o čem vlastně jsou jízdní vlastnosti na motorce...Bohužel, najezdil jsem asi 2000 km a pak mi motorka přestala říkat pane. Spotřeba na téhle strojovně se mi pohybovala na delších cestách kolem 5,3 l/100km. Většinou jsem se dočítal u majitelů menších dávek motorkám oblíbeného moku, ale já svou CB držel většinou ve vyšších otáčkách. Ne, že bych jezdil pilu, ale díky tomu, že motor už měl cosi za sebou, v otáčkách pod 4500 už motorka dosti vibrovala a měl jsem pocit, že je podtočená a to jsem jí nechtěl dělat. Takže od 4500 nahoru jezdila stabilně.