Honda XL 650V Transalp (2000)

Vlastník JMCH
Vloženo 20.1.2009
Aktualizováno 4.1.2024

Tuto motorku jsem pořídil jako nástupce Hondy CB 500 začátkem roku (2009). Do dnešního dne sem sní najezdil necelých 100 000 km. Jsem nadmiru spokojen, dokonce sem ani nečekal že mne tahle motorka takhle chytne. Je to prostě universální voják.

Motorka koupena od FIRMA:Tomáš Čadek - bike4ever (Rovná)

První dojmy - Motorka kupovaná v lednu v Bike4ever, skušební jízda na sněhu tak že nic moc, ale moto se mi prostě líbila tak jsem do ní šel. Na jaře po první jízdě jsem byl rozhodnut že jí prodám, protože motorka nešla do zatáček než předchozí motorka CB500, jenže pak jsem s ní absolvoval cestu do Jeseníku a okamžitě jsem změnil názor, protože poté co jsem zjistil jak na ní, tak už nechci nic jiného

Doplňky na motorce - Kufr Kappa 47 litrů, výfuk LeoVince, přídavná světla, zásuvka na navigaci, přešité sedlo ( vyrovnáno a zvýšeno), podloženy pružiny předních teleskopů 25 mm puky z hliníku, odstraněn kotel ze svodů, vrácen originální převod, čiré blinkry a zadní lampa, rallye plexi a kryt motoru alu-milanek.webnode.cz

Tahle motorka mi učaroval na první pohled, neni to sice žádnej dravec ale naprostá pohodička, klídek, pohoda. Uvolněná jezdecká pozice vylepšená nástavci řidítek, dalším velkým plusem je véčko - krásnej tah od spoda, nepotřeba vysokejch otáček optimální cestovní rychlost dle mejch skušeností je 110km/h při 5 500ot., po výmněně řetězové sady sem namontoval větší ozubené kolečko do převodovky tak že ted při těch 5 500 ot mám nějakejch 130. TA má maximální volnost náklonu v zatáčkách tak že vše záleží na odvaze pilota a samozřejmně na použitejch gumách.Neni problém jezdit i se sinějšími silničními motorkami, na rovinkách sice malinko strácí ale v zatáčkách je ve svém živlu. Naprostá paráda je výlet do přírody polní a lesní cesty zvládá vzkutku dobře jen do mazlavýho bláta je moc těšká

Letos byli vymněněny blinkry za čiré, nosič a kryt motoru byl zalakovanej do černý, byl rovněž odsraněn katík ze svodů

Alpa mám stále, aktuální nájezd je 140 tisíc km
Aktuálně namontováno kryt motoru od Alu Milánek a rallye plexi

JMCH
JMCH napsal 11.01.14 v 18:56

díky během pár dnů přibydou fotky s úpravami

JirkaPP650
JirkaPP650 napsal 11.01.14 v 18:18 10b.

Ahoj, díky , taky pěkný alpík

JMCH
JMCH napsal 17.04.12 v 18:16

dík

boban01
boban01 napsal 17.04.12 v 16:10

Moc pěknej alp,vymazlenej 10b.

C.B.R
C.B.R napsal 04.02.12 v 09:47