Cagiva Canyon 500 (2004)

Vlastník SLONÍK
Vloženo 16.1.2009
Aktualizováno 27.1.2009

CAGIVA-Canion-500 ,to je ten stroj na kterém jsem začínal po dloholeté přestávce!!! Nebyl špatnej,ale Yamaha ,to je něco úplně jinýho,lepšího!!!

Tato motorka je 4taktní jednoválec z karburátorem a slušním výkonem 29Kw.To pro úplné začátečníky,nebo jako v mém případě po několika leté (20leté)přestávce je dostačující stroj.Po technické stránce je celkem bez problémová.Jízdní vlastnosti nejsou až, tak špatné,na to že je to cestovní enduro,ale dal jsem si tam ty nejsilničnější pláště které jsem na to zehnal a taky širší řidítka.Pak byla jízda a posez ještě lepší.A taky bych ještě upozornil i když se to na první pohled moc nezdá sedlo je trošku výš než vypadá,tak doporučuji si to (pro případné zájemce o koupy)pořádně vyzkoušet,hlavně při nečekaném zastavení to může činiti problém!!!(pád na hubu).Jinak se tento ITAL na silnici i na polní cestě chová v celku dobře,já jsem sním po rovině běžne jezdil tak do 120-130Km/h.,ale dá se jet i 165Km.,ale je to už nepohodlné hodně fouká!!! (ten štítek co je tam origo nic moc nepomůže).Spotřeba benzínu tak kolem 7-8l.na 100Km. Olej byl v pohodě ,nic neubylo!Taky přední světla spíš připomínaly dvě petrolejky,než-li H1aH3.(vedne doporučuji jezdit na dálkový světlo jste pak víc vidět) Ale, jinak celkem spokojenost.