Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1991)

Vlastník shantis
Vloženo 3.11.2008
Aktualizováno 23.10.2013

moje první velká mašina. v souboji proti africe rozhodla cena. koupeno na podzim 2008

První dojmy - Moje babička o ní poprvý prohlásila: "Dop*dele, to je k*áva!". Velká je, ale jakmile se rozjede, hmotnost je ta tam a stává se z toho super nástroj pro cestování jak po asfaltu, tak i brutálním čurbesem. Občas mívám problémy s přesednutím z jawky na tuhle potvoru, ale po pár metrech se znova objeví ta potřebná jistota :)

Motorku bych doporučil pro - vhodna na cestovani po asfaltu i lehcim terenem, do tezkyho terenu pouze pro zkuseny piloty. pri pouziti v terenu je potreba odpovidajici udrzba, pak se odvdeci spolehlivosti.

Doplňky na motorce - - padaky
- nosice kufru
- blastry
- zvednute plexi
- crossovej blatnik
- progress pruziny

- první zkušenosti s moto byly plný respektu k 70 koním, teď už jsem to trochu dostal do paže :)
- po koupi šla do servisu na seřízení ventilů a karbců, výměnu rozvoďáku a oleje
- pneu Michelin Anakee: zatim drží, ani v lehkým terénu se neztratí. šel bych do nich znovu, ale ta cena... (+ krásný drifty na výjezdu :) )
- jo, abych nezapoměl: bohužel, už mi i padla :( ...ale nic vážnýho, jen ohnutá nožní brzdová páka a odřený zrcadlo (naštěstí neprasklo)

leden 2010:
- tak s moto uz sem ujel cca 10000km, takze se da rict, ze jsem uz kamosi ;)
- probehlo par uprav: 12V zasuvka, padaky, blastry
- taky sem dokoupil top case.
- Anakee predtaly stacit, tak jsem zmenil pneu - jak vyrobce, tak typ pneu. nova 'galuzka' je mitas E-09 (idealni do curbesu :D )

červenec 2011
- udělal jsem nosiče kufrů + dokoupil hliníkáče
- na předku mam nově Trellebork Army Special - oproti E-09 výraznej krok vpřed

leden 2012
- nový péra do předních vidlic

Adio03
Adio03 napsal 26.03.14 v 13:28

Tenerka... supr stroj, pěkná :)

Mann
Mann napsal 22.10.13 v 10:18 10b.

Na 100% pochopen a využit význam slova Cenduro Je neskutečné co ty motorky vydrží, když se člověk o ně trochu stará a co se s něma lze všechno zažít Ve tvém případě je 10b žalostně málo. I like it

shantis
shantis napsal 20.11.08 v 10:04

diky, diky

Jenik789
Jenik789 napsal 19.11.08 v 08:49

Vitej mezi nami! At se dari najet hodne spokojenych kilometru .

Piwell
Piwell napsal 10.11.08 v 14:35

gratulace, vybral sis skvělou motorku