Honda CBF 1000 (2008)

Vlastník Ajsmen
Vloženo 15.10.2008
Aktualizováno 17.12.2009

Vloženo: 19.10.2008, Uskutečněno: 19.10.2008, Stav tachometru: 428 km, Zhlédnuto: 1x

Tak jsem dneska vytáhnul CBF na další "zajížděcí" vyjižďku. Chtěl jsem "pokořit" prvních 500 Km, ale nějak se nepovedlo. Dneska jsem poprvé na novou motorku vytáhnul i "baťůžek" ať si pomalu zvyká :) Vyjeli jsme v 10 hodin ráno ještě za pořádné kosy a příjeli zpět kolem 16:00. Trasa vedla zhruba přes: Ostrava-Bílovec-Nový jičín-Valmez-Bystřička-Rožnov-Frenštát-Kopřivnice-Štramberk-Frýdek Místek a zpět do Ostravy (cca 240 Km). Pomaličku se s Hondou sžívám a začínám si jízdu patřičně užívat. Motor už není takový syrový a začíná se mít "čile k světu". Oproti stavu jak jsem motorku dovezl ze salónu se motor začíná hezky vytáčet a celkově se ještě více zklidnil. Bohužel musím potvrdit mírné vibrace od motoru začínající na 5500 ot/min. v řídítkách a kolem 6000 ot/min. přechází do stupaček a sedla - není to sice žádná tragédie, ale trošku to zamrzí (uvidíme po zájezdu - možná si to ještě "sedne"). Taky mě rozčiluje drnčení mezi 3500 až 4200 ot/min, které se sem tam ozve (asi někde kolem airboxu).Taky ochrana proti větru je určitě diskutabilní a asi by to chtělo buď deflektor nebo celý nový cestovní štítek (nějaký tip ?:)) Ovšem jsem velmi rád, že se potvrdila výborná pohodlnost motorky jak pro řidiče, tak pro spolujezdce - bude to ideální společník na cestování. No prozatím jsem s CBF velmi spokojený.

• Dneska jsem na motyce udělal důkladnou očistu a konzervaci pred "zimním spánkem"

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.11.2008
    Uskutečněno: 02.11.2008
  • Takže dneska jsem najel zbytek kilometrů do první garančky (245). Před vyjížďkou jsem zkušebně seřídil sedadlo na nejnižší pozici a hned bylo cestování příjemnější :) Spotřebou se držím mezi 5,5 až 6,3 l/100Km a to rozho

Vloženo: 21.10.2008
    Uskutečněno: 21.10.2008