BMW R 1200 GS Adventure (2006)

Vlastník Milan-11
Vloženo 10.9.2008
Aktualizováno 1.9.2015

Vloženo: 11.07.2011, Uskutečněno: 10.07.2011, Zhlédnuto: 9x

A je to tady,

neplánovaný budíček po šesté ráno, mě opravdu přesvědčil, že funguje cestovní horečka. Co na plat, jenže jsem se vrátil domů kolem druhé v noci, naštěstí si to pamatuji, tak to nebylo až tak hrozné. S hrůzou jsem ale očekával, jak se ukáže počasí?

Konečně to vyšlo, a když jsem kolem osmé vytáhl paty z domu a šel do zahrady, cítil jsem, že to dnes bude pařit.

Vyrážím na benzínku, kde je domluven čas odjezdu na devátou ranní. Pár lidí už čeká a zbytek doráží těsně po mém příjezdu. Cestou se připojuje Ilčoun s Gábi a frčíme směr Staré město.

Malá přestávka v Bzenci, někteří doplňují PHM a další přestávka nás čeká na benzince v Napajedlech. Doplňujeme tekutiny a volám do Hranic, kde se na náš příjezd chystá parta bývalých spolubojovníků z práce. Oznamuji, že příjezd bude kolem jedenácté hodiny.

11:06 příjezd do Teplic nad Bečvou, kde už nás podle domluvy očekávají. V chládečku doplňujeme opět tekutiny a vyrážíme přes lázně, krásnou krajinkou plnou zatáček a jízdou v hlubokém lese, směr Helfštýn.

Pod Helfštýnem zastavujeme u restaurace a dáváme oběd, který nám v tom pařáku dal fest zabrat. Nezapínáme ani bundy a vyrážíme kousek do kopce na parkoviště pod hrad. Tady platíme za vyhrazené stání pro moto, 40 Kč. Hodná paní, která o kousek dál prodává třešně, rybíz a jinou mňamku, nám nabízí, že nemusíme tahat helmy a bundy, že nám vše klidně ohlídá. Někteří toho využívají a tak si odlehčujeme. Mimochodem, tu paní si pamatuji už před zhruba jedenácti lety, kdy jsem poprvé navštívil hrad Helfštýn, už tehdy na tom samém místě pod rostlou břízou, sedávala a prodávala jahody.

U pokladny platíme dalších 40 Kč, což si myslím, že v dnešní době je až přímo historická cena. Pár lidí využívá průvodce a jeho výkladu a někteří si vystačí a vyráží předem.

Objevujeme místo v chládečku, kde odhadujeme teplotu kolem 15°C. Oproti 29°C na sluníčku, je to fákt žůžo.

Po nějaké době opět sedáme a vyrážíme na cestu směr Olšovec, kde nás vede Aleš, přes vojenský újezd Libavá, kde si cestou oživuji paměť a připomínám trasu, kterou projíždíme.

Zastavujeme v Olšovci u lomu, kde využíváme chládku v lesíku a parkujeme stroje. Pár kroků a jsem u vody. Někdo se vrhá do krásně studené vody, někdo smáčí jen po kolena a jiní se přesvědčují, že jim opravdu funguje goretexová obuv.

Potkáváme pár známých. Čas plyne, dáváme něco k pití, loučíme se s místními a vyrážíme domů. Cestou se zastavujeme v Hranicích, pozdravit paní Košťálovou, neboť je to osůbka kterou znám mnoho let a neodpustil bych si, že jsem slíbil a nedodržel že se ukážu.Krátké, čabánek papánek, slib že se ještě ukážu a vyrážíme.

Teplota je krapet o nějaký stupeň menší, ale cestou opět pozoruji na displeji až 30°C. Zpáteční zastávka v Napajedlech, napájíme stroje i sebe a frr domů. Příjezd do Dubňan kolem krásné osmnácté hodiny, určitě všem pasuje. Loučení a těšíme se na další dobré počasí, spojené s nějakou vyjížďkou, kousek dál od komína.

Milan.

• Typ: Vyjížďka
    Vloženo: 11.06.2016
    Uskutečněno: 11.06.2016
  • Po svátku volný pátek..

Protože byl Svátek práce opravdu pracovní, udělali jsme si malý výlet kolem dokola v pátek.. Nedočkavostí jsem ani nesnídal a tak jsem to napravil u Trampa pod hradem Buchlov..klobásek, točená kofola..olala :-DD Frč

Vloženo: 04.05.2014
    Uskutečněno: 01.05.2014
  • Počasí nám stále přeje

oskárek už méně hřeje, ale to nám nevadí, "termo" teplo nahradí :-D Pěkná sobota.. malá vyjížďka do nádherného prostředí kolem Vodní nádrže Nové Mlýny. Teplota 16°C - 9°C a jelo se krásně :-DD

Vloženo: 03.10.2013
    Uskutečněno: 28.09.2013