BMW R 1200 GS Adventure (2006)

Vlastník Milan-11
Vloženo 10.9.2008
Aktualizováno 1.9.2015

Vloženo: 29.09.2011, Uskutečněno: 25.09.2011, Zhlédnuto: 8x

V sobotu posedávám u PC a koumám v mapách Google, kam se vydat následující den na výlet. Zrakem jsem zabrousil do kraje v okolí Mohelna a začal vyznačovat trasu.

V neděli okolo deváté přijíždím na benzínku, kde už posedává František, společně s Ilčasem a Gábi. Čekáme asi 15 minut, jestli se přidá, Kecal, ale jak je vidno, sobota ho zmohla natolik, že nedorazil. Vyrážíme tedy směr Mutěnice, Terezín a Velké Pavlovice. Teploměr hlásí 9°C a sluníčko pomalu ale jistě připaluje.

Pokračujeme na Hustopeče a dále projíždíme přes vodní nádrž Nové Mlýny ve směru na Vlasatice, Branišovice a Moravský Krumlov. Cesta nás vede do Dukovan, kde stavíme kousek od komplexu jaderné elektrárny a neodpouštíme si poznámku, že tady si koupíme chatu. I když je tento inženýrský monument nepřehlédnutelný, příroda v okolí je naprosto úchvatná. Míříme do Mohelna kde projíždíme trasu kolem hadcové stepy, tady se otevírá úžasný pohled do krajiny. Cestou pokračujeme a sjíždíme až pod hráz Mohelenské přehradní nádrže. Odpočíváme a kocháme se mohutnou stavbou.

Vracíme se do Mohelna a tam uplatňuji jisté pořekadlo, že cesta končí, tam kde se rozhodnu a tak se proplétáme v uličkách a míříme na konečnou, která nás vede na polňačku, která nám zpestřuje vyjížďku a zkracuje cestu. Pokračujeme - Kramolín a cestou rozhledna Babylon která patří k nejstarším stavbám u nás a pochází z roku 1831.

Popůvky, Třesova a po chvilce přejíždíme most přes Dalešickou nádrž, odkud je naprosto unikátní výhled. V plánu je klobása a ta se nám poštěstí v místě zvaném Dalešice u Akciového pivovaru, kde se natáčel film Postrřižiny. Občerstveni vyrážíme na Tavíkovice a vodní nádrž Výrovice. Tady opět mířím cestou necestou, která opravdu končí, ale naprosto přímo u vody. Opět nádherné prostředí, které jsem rád poznal.

Teplota se pohybuje kolem 23°C. Plaveč, Hodonice, Hevlín, Hrušovany nad Jevišovkou, Drnholec, Mikulov, Valtice, Břeclav. Plánujeme ještě kafíčko a tak projíždíme Dolní Bojanovice, kde se právě konají hody. Asfaltkou mezi poli, se napojujeme na Mutěnice a před Čejčem kotvíme u Kelta. Kafíčko, kofolka…

300 Km a nějaké drobné, to vše během slunného dne, plného nádherných a zajímavých míst.

• Typ: Vyjížďka
    Vloženo: 11.06.2016
    Uskutečněno: 11.06.2016
  • Po svátku volný pátek..

Protože byl Svátek práce opravdu pracovní, udělali jsme si malý výlet kolem dokola v pátek.. Nedočkavostí jsem ani nesnídal a tak jsem to napravil u Trampa pod hradem Buchlov..klobásek, točená kofola..olala :-DD Frč

Vloženo: 04.05.2014
    Uskutečněno: 01.05.2014
  • Počasí nám stále přeje

oskárek už méně hřeje, ale to nám nevadí, "termo" teplo nahradí :-D Pěkná sobota.. malá vyjížďka do nádherného prostředí kolem Vodní nádrže Nové Mlýny. Teplota 16°C - 9°C a jelo se krásně :-DD

Vloženo: 03.10.2013
    Uskutečněno: 28.09.2013