Simson S 51 Enduro (1990)

Vlastník Paulie24
Vloženo 7.9.2008
Aktualizováno 25.7.2009

Simson S51 Emduro z roku 1990 Německé výroby a červené barvy.

Po zhotovení prvního řidičského průkazu na 125cm jsem chtěl nějakou pořádnou mašinu jako NSR125 ,CBR125 ,dandy 125 nebo něco podobného ,abych byl frajer ;). Ale naštěstí moji rodiče řekli ,že nic tak drahého mi nekoupí ,tak jsem musel hledat v inzerátech jiné stejně kvalitní motorky jako výše zmiňované (např. Pionýr 20,21, Mustang, Simson E51 Elektronik, Simson E51 Emduro) :D . Po dlouhém hledání jsem na šel jeden inzerát na E51 emduro ,který mě zaujal. Po domluvě s prodejcem jsem si pro simsona přijel prohlednout a projet. Byl jsem znej tak nadšený že jsme si nevšiml nedostatků ,kterých měl (chyběl kryt řetězu, zpětná zrcátka, elektrika byla v pofidérním stavu, místo halogenu H1 byla nasazena H4). Tohle byla ,ale moje chyba ,že jsem byl zbrklý. NIKDY nekupuj NIC dokud SI TO pořádně neprohlídneš!!! Po příjezdu domu byl Simson kompletně rozebrán a dán zpět po menších úpravách a opravách do kupy. Nakoupil jsem si díly ,které chyběli (investice 1700kč). Po tomhle temném období mě čekala už jen samá pozitiva ,protože Simson je o proti pinckovy motorka bez závad . Mezi tím co kamarádi opravovali jawu já jsem jezdil. Měl jsem ho až do 18ti jako přibližovalo a pak jsem ho prodal a koupil si 500ku.

Výhody a nevýhody

+ Spotřeba

+ Bezproblémové starty

+ Pohodlnost i ve dvouch lidech

+ „výkon“ (Max 70km/h)

+ žádný problém s pozdějším prodejem ,tak jak u 125cm !!

- docela drahé díly

- vibrace

- únik oleje

Já jsem moc rád ,že jsme si 125cm nekoupil a zvolil jsme levnejší variantu Simsona S51 Emduro !

antony_2507
antony_2507 napsal 22.03.09 v 17:11

lol, nevšiml sem si toho 500

antony_2507
antony_2507 napsal 22.03.09 v 17:10

No už bych šel do něčeho silnějšího ale Simsona mam doma taky, je to nezmar, jinak pohodovou sezónu