Honda VFR 800 (2001)

Vlastník VeFeRák
Vloženo 27.8.2008
Aktualizováno 23.2.2012

Vloženo: 28.08.2010, Uskutečněno: 28.08.2010, Stav tachometru: 62000 km, Zhlédnuto: 4x

Náš (můj a milované Jiskřičky) záměr byl tentokrát pojezdit po Slovensku nějaké zajímavosti a památky. Krásně jsem naplánoval kdy a kam jet, co vidět, kolik ujedeme a...pak bylo vše jinak. No ale nutno poznamenat, že lépe.
Ubytovali jsme se v Liptovském Mikuláši v penzionu Bowling, což se ukázalo jako výborný výchozí bod. První den jsme dali přejezd cca 530 km z Odolky do LM. Po ubytování jsme jeli okouknout vodopád v Lúčkách a pak následovala koupel v lesním termálu v Kalamenech. 50 km
Druhý den (neděle) jsme začali přehlídkou historických vozidel v centru LM, pak jsme jeli na hrad v Kežmaroku, pokračovali jsme na Belianskou jaskyňu (tu jsme vzdali- 20 min. cesty a 70 min. prohlídku jsme fakt nechtěli), Štrbské pleso, Važeckou jeskyňu a končili jsme tečkou v podobě večeře v zámecké restauraci Liptovském Hrádku. 100 km
Pondělí bylo ve znamení Dukly a Údolí smrti. Docela zklamání, člověk rozmlsaný současnými expozicemi má přeci jen jiné očekávání. Taky jsem se snažil narvat do nouzáku jednoho Téčka, ale p..ču...Tak mám alespoň fotku zdevastovaného vnitřku. Ale jsem rád, že jsem to konečně viděl na vlastní bulvy. Po cestě do LM jsme s zajeli na Spišský hrad. 450 km
V úterý nám jinak nádherné počasí moc nepřálo, tak jsme se ještě za deště jeli vykoupat do přírodního termálu v Kalamenech, zajímavé- ležíte si v teplé vodě a kolem vás prší. 60 km
Středa přejezd k přibuzným do UH, po cestě jsme nemohli vynechat zámek v Bojnici a ve čtvrtek zpět na Odolku. 550 km
Celkem 1800 km a dobrý pocit ze Slovenska. Příjemní lidé, krásné ubytování, dobré cesty...vrátíme se.

• Nové řetězové kolečko

VFR je slabé, ale mám ho rád a pořád se mi líbí, takže jediná možnost, co udělat se stávající motorkou je změnit převody. První dojem dobrý, zítra uvidím, jak to pomaže... Originál má 17 zubů, koupil jsem 18 z. Gumy vyd

Vloženo: 25.04.2012
    Uskutečněno: 25.04.2012
  • Výměna spojky

Tak docela v souladu se zkušenostma ostatních majitelů VFR jsem po překročení 74 000 km cítil lehké klouzání spojky...Sice při zátěži, která normálně nebývá, ale stejně by to přišlo. Takže díky Zilovi je vyměněno. Snad j

Vloženo: 21.03.2012
    Uskutečněno: 21.03.2012
  • Údržba přední vidlice

Už byl čas vyměnit ložiska v krku, futra a olej ve vidlích a přezout . Přeci jen české silnice nejsou vzorem hladkosti a vidlice dostávají docela zabrat. Guma (Metzeler Z6 Int.) dala 20 000km a ještě nějaký vzorek zbýva

Vloženo: 27.01.2012
    Uskutečněno: 27.01.2012