Yamaha XJ 650 (1983)

Vlastník Jindra650
Vloženo 19.7.2008
Aktualizováno 22.1.2013

Vloženo: 28.09.2013, Uskutečněno: 18.09.2013, Stav tachometru: 207098 km, Zhlédnuto: 22x

Tak jsem opět vytáhnul babku na nějakou tu dovolenou. Letos mne zlákaly jižní kraje a protože jsem se nechtěl upéct, tak jsem zvolil lehounce podzimní termín, který se sice vyplatil v Itálii okolo Neapole, ovšem Alpy začínaly být tak trošku mrazivé Letošním cílem bylo projet křížem krážem Apeniny, zavítat do Pompejí, jako jediného turistického cíle a na zláteční cestě si skočit do Švajcu na kus loňské trasy, kde jsem naopak jel na konci jara. Rakousko jak jinak nezklamalo nepretrzitym destem, Italie uz byla v tomhle smeru vyrazne lepsi i kdyz pocasi uz bylo tak trochu nestabilni a celkem casto to bylo na dest, bud prselo na vecer, nebo v noci apod. Jizni cast trasy byla naprosto suprova, jak pocasi, tak prijemne teploty a i more nakonec bylo uplne akorat na koupacku. Na zpatecni ceste se ale opet na severu prihnaly solidni lijaky, ale do Svycarska jsem se dostal a i vyjel opet v nadhernem pocasi. Konecna etapa pres Nemecko se ale nesla v typickem duchu, opet nepretrzity, protivny a uz dost ledovy dest. Vysledny dojem z dovolene je nakonec ale super, opravdu jsem si zajezdil nadherne a vrele doporucuju si nekdy vyzkouset Italske Apeniny nekde mezi Bolognou a Avezzanem, je to mistama bomba. Kam se na to hrabou Alpska passa, ktera se v mnoha pripadech scvrkavaji na nudne serpentiny, toceni se kolem nohy na 1ku, maximalne 2ku a sprinty mezi zatackami. To tam to bylo jine, nadherne klikate silnice v nic moc zavratnych vyskach, zatacek do bezvedomii a razeni jen tak o 2 kvalty dolu, klopeni na stupacku a prehazovani ze strany do strany. Celkove nakonec najeto cca 3700km za 11 dni, zazitku neurekom a temer zhoblovana Mitaska co mela kolem 2tis a jinak vydrzi pres 10tis ...prumerna spotreba 6,3L, celkova spotreba oleje 0,6L

Hery22 (20) napsal 30.09.2013 v 12:15

paráda

• Dovolená

Další rok, další dovolená. Letos všechny motorky v mé garáži obecně toho moc nenajely. Zrovna XJ stálo vlastně rok, takže jsem chvíli resuscitoval až nakonec oživlo, doplnil kapaliny, odvzdušnil brzdy a hurá na cestu. Te

Typ: Dovolená
    Vloženo: 31.08.2014
    Uskutečněno: 15.08.2014
    Tachometr: 209347km
  • Dovolená

Po pár menších vyjížďkách se mé XJčko zodpovědně zhostilo dovolené. Tentokráte okruh po Evropě DE-F-CH-I-A hlavně po alpských zemích. Nezklamalo jak pohodlím, tak obratností ...jen řídký vzduch mu moc nesvědčil a bylo dr

Vloženo: 26.06.2012
    Uskutečněno: 23.06.2012
    Tachometr: 200782km
  • Další trocha blbnutí

...a ďábelská cifra na tachometru ;-) a parádni víkendový poježdění i s trochou bezpečnýho soutěžení ;-)

Vloženo: 27.06.2011
    Uskutečněno: 25.06.2011