Suzuki GSX-R 750 (1998)

Vlastník -vodník-
Vloženo 29.6.2008
Aktualizováno 15.8.2010

Moje nová láska... už má i jméno, říkáme jí Nanuk a jsme z ní fakt nadšení, splněný sen
///
Pořád budeš nejvíc,jsi citová záležitost a opravdu jsme tě doslova obrečeli,ale někdy se prostě musíme posunout někam dál.
Buď na Charlitta hodná, prosím.

červen 08

Je to jedna z prvních stříkaček, předchozí majitel se o ni asi dobře staral, protože jede fakt pěkně, i když už má za sebou přes 50tis. km :) Zatím se spolu sžíváme, přece jen jsem toho na sportech ještě moc nenalítal. Na cestě sedí jak přibitá i díky skvělým gumám Metzeler K2, průměrná spotřeba po 1000km je 6,4l / 100km. Další zkušenosti doplním, až budu mít na ní nalítáno víc.

září 08

Takže máme za sebou prvních cca 6500 km (sám se divím, jak jsem mohl nalítat za 2,5 měsíce takové kvantum, ale holt se toho nebojím) a pořád maximální spokojenost :) Krásně jde do zatáček, gumy pořád ješte mají jakž takž vzorek, ale drží jak přibité :) Bílá barva byla taky trefa, zatím jsem nezaznamenal žádné špatné ohlasy, že by se někomu nelíbila a taky jsem nepotkal jinou celobílou motku, kromě jedné Hayabusy, ale to je taky Suzuki, takže mě to až tak nebolelo. Karamboly zatím žádné, akorát přijde na řadu tlumič řízení a nová řetězovka.

Březen 09

Tak už jsme letos poprvé vyjeli, v sobotu 28.3. bylo tady na Ostravsku fakt moc hezky a bylo i vidět spousta dalších motorek. Na konci sezony se už vyměnila řetězovka, tlumič řízení jsem zatím nesháněl, asi jsem fakt lenoch. Máme najeto 58.000 km tak schválně, jestli letos bude čas překročit 70.000? :) Dodělalo se pár "pi*ovinek" a už se může jezdit.

Duben 09

Tak jsme začali konečně jezdit ve dvou, moje drahá polovička je z ježdění nadšená a já ji také jen chválím, jezdí se mi s ní skvěle a ani o ní nevím. akorát jsem zjistil, že ve dvou a při předvádění "pičosledujtozrychleníseposereš" mizne zadní guma jak šílená, takže jsme na zadku přesedlali na ContiRaceattack, zatím drží skvěle, ale ještě se nešlo do extrému, takže se necháme překvapit... Přitom, když jsem zvedal mašinu na zvedák na klasickou údržbu řetězu, jsem si všiml, že mám nějak "zechcané" přední kolo a ejhle - tečou vidle - a kurevsky. Takže pár telefonů, gufera dvě kila, ty samé prachy olej (sorry, ale fakt nepojedu s 11 let starou motorkou do suzukI aby mi vyměnili olej ve vidlích), známý si s tím dal práci a hotovo,dva dny se nejezdilo ale ta změna je neskutečná - bůhví jak dlouho mi ty vidle chcaly. Taky se při jednom uskutečnil můj nápad s o zub menším pastorkem do řetězovky, takže mašina je teď víc do síly, míň na maximálku, ale ruku na srdce - koho to trápí, že to nejede 280? Nás teda rozhodně ne :)

Květen 09

Tak se nám přehoupl další měsíc, mašinka pořád slouží tak jak má, i když se vyskytl při cestě na jižní moravu problém s velikou citlivostí kontaktu na přední brzdě - prostě když se tomu dal knedlik, tak se trošičku přimáčkla páčka odporem vzduchu a i když motorka nebrzdila, tak vzadu pořád svítilo a blikalo světlo - odstreněno, neptejte se jak :D Druhá věc, co se v Květnu udála nad rámec obyčejného ježdění, byla návštěva dynamické brzdy z důvodu změření výkonu na zadním kole u firmy www.sindlermotors.cz .

Ačkoli jsem nečekal u motorky s 60.000 najetými km nějaké zázraky, byl jsem opravdu mile překvapen - vzhledem k tomu, že se nedá při takovémto měření využít systém srad, protože měření probíhá stacionárně, je sice hodnota nižší, než udává výrobce, ale v přímém srovnání s GSX-R 750 K9 jsme měli nižší naměřený výkon jen o 7 kobyl takže paráda !!! Jmenovitě se jednalo o tyto hodnoty: 124 koní vs 131 u K9 a 77Nm vs 83,5 u K9!!

To, že jsme překonali hranici 60.000 km už jsem napsal výše a ještě jsme byli trošičku zablbnout na Vítkově - Podhradí, video najdete na Youtube po zadání "vodnik podhradi", jen taková malá ochutnávka ze dvou zatáček :)

-vodník-

Mario3
Mario3 napsal 12.07.10 v 23:59

Daseinn
Daseinn napsal 06.07.10 v 18:30

mno nevím nevím, jestli ti po ní nebude smutno ...

stihll
stihll napsal 07.11.09 v 13:48

Jsem ti tam sypnul 10 bodíku za ten vyčerpavající popis!!!