Aprilia Pegaso 650 (1993)

Vlastník plasťák
Vloženo 16.6.2008
Aktualizováno 25.1.2011

Tak už je prodaná! Najezdil jsem s ní zhruba 30 000 km. Vždycky jsme dojeli, párkrát se váleli ale celkově účel splnila dobře. Spartánskej ale spolehlivej stroj, budu na ni rád vzpomínat. Nahradil jí vejkej Varan, tak uvidíme...

Starší rok výroby ale v dobrém stavu. Po pár létech rodiného života jsem se s touhle motorkou vrátil opět na dvě kola. Na zkoušku jsem vzal starší, levnou, kdyby motorkový gen věkem vyšuměl. Přes zimu dostala novou modrou košili, zatím spokojen.
---
Tak jsem brzo zjistil že motogen jen tak nevyšumí. Jen je to jiný než třipade v mládí. Pegaso je takový tvrdý kladivo, vibruje to, kravál to dělá ale když se za to veme, tak jede. Další zkušenost: Nevěř plechovkáři ať se tváří sebelíp, nekoukaj okolo sebe. První pád, páčka, zrcátko, plastíky, žebra. Pojišťovna proplatila, opraveno a zbylo i na vybavení.
Po čase asfaltu přišla chuť na lehký terén, přece jen je v kategorii enduro. Na Mitas E-08 asfalt dobrý, terén už moc ne. Takže nazout E-09 a to je jiná káva, za málo peněz hodně muziky. V terénu špunty držej, na asfaltu trochu hlučej ale jinak bez problému i pořádnej náklon. Přišla dovolená přes Ukrajinu a celý Rumunsko do Banátu. Pegaso bylo v pohodě. Vysoká průchodnost, dobrá ovladatelnost relativně lehký motorky, spolehlivej motor Rotax, krásná příroda, dohromady pěkná dovolená. Ale taky zjištění že zrovna Pegaso na takhle dlouhý cestování pohodlný vůbec není. Místo sedadla tvrdá lavice v terénu sice nevadí ale delší přesun po asfaltu je očistec. Takže nastal čas uvažování na další sezonu obměnu stroje.

magor.unplugged
magor.unplugged napsal 21.11.10 v 08:45

na to, že je to jednovál, s ním i po silnici jezdíš sqěle
už si tě ani s jinou neumím představit
tak hodně kiláků s kolama dospod
za 10 b

zikky
zikky napsal 26.02.09 v 08:14

Ať jezdí.A neválej se s tim tolik

Petr_TA
Petr_TA napsal 26.02.09 v 08:07

Pěkná motka
Modrá dobrá

vaco
vaco napsal 20.06.08 v 19:06

Zdravím Tě, krásný stroj – gratuluju! Přeju Ti do téhle sezóny spoustu šťastných kilometrů. Mimochodem, jestli na motorce rád cestuješ, myslím, že by tě mohly zajímat tyhle stránky mototuristshop.cz , mrkni na to, třeba se budou hodit. Tak zatím, třeba se někdy potkáme na silnici.

ZephyreX
ZephyreX napsal 17.06.08 v 22:39

i já jsem o okřídleném koníku uvažoval nakonec mě dostal zephyr lol