Honda XL 1000V Varadero (2003)

Vlastník VasekBohnice
Vloženo 5.6.2008
Aktualizováno 21.1.2011

Varanek = laska na prvni dotek

Vazim hodne pres metrak a hledal jsem motorku, ktera by uvezla me, moji zenu a bagaz na dovolenou + aby byla cenove umerna + aby byla pohodlna na delsi cestovani = Varan.

Vyhoda je, ze je to neuveritelne uzitecna a pritom fun motorka, sily ma na rozdavani, moc nezere (strikacka a 6ti kvalt) a je spolehliva. Idealni cestovni rychlost na normalnich komunikacich (tedy CR je vyloucena ) je +-120km/h ve dvou, takze kdo hleda adrenalin v pokladani na kolinko, musi o stroj dal.

Nevyhoda je, ze je dost tezka, takze ackoliv je to "cestovni enduro", s terenem se nema moc rada, taky kvuli vysce teziste.

Chtel bych vyvratit jeden mytus, ktery se kolem Varanu toci > pneumatiky. Na forech je milionkrat napsano, jak dokonale jsou Michelin Anakee, ze ty gumy tak dobre sedi, ze to borci nakladaj v zatackach na kolinko atd. Ano, cca 2500 km si to takhle uzijete, nez oloupete a ozmoulate vrsek pneu, pak se dalsi 2500 km klepete, jestli to bud nekde ustreli, nebo jestli ji svliknete uplne a tedy po cca 5000 km jdete kupovat nove pneu s dobrym pocitem, jo, kdybych jezdil v desti, mel bych desnou vyhodu mekke smesi.

Sama motorka ma 250kg, pripoctete vetsiho obleceneho jezdce a je to 350kg > to neni vaha na mekou smes. Osobne jsem nandal tvrde spis silnicni Pirelli Scorpion a nemam problem. A v desti? Snazim se v nem nejezdit a kdyz uz musim, tak mi je tezce jedno, jestli jedu 90 ci 110 km/h do zatacek, kdo by me ze skupiny predjel, musel by stejne na me cekat (v desti)

Tak stastnou cestu, draci!

Kov
Kov napsal 18.02.14 v 17:22

Pěkně jsi ty Anakee setřel! Mně se na Anakee2 taky nejezdilo dobře.

VasekBohnice
VasekBohnice napsal 07.10.13 v 08:03

bohužel už jej nemám

Bahňáček
Bahňáček napsal 26.04.09 v 20:01

Pěkná holčička, hodně příjemné zábavy a kolama vždy dolů přeje Romanos. Kam se chystáte v nové sezoně?

VasekBohnice
VasekBohnice napsal 26.08.08 v 14:57

to doktorfm > sorry, ještě jsem musel nasypat hodně peněz do Varánka, abych s ním mohl bezpečně jezdit, tak snad Tě to bude mrzet méně, že jsem Tě předběhl...

to SiSpo > máš recht, ten kardan by mohl být, ale... když si vezmu, jak se i kvalitní kardany se*rou, teče jim věčně olej guferama, kroužkama, lámou se, ložiska odchází atd. hele to radši dám každý rok 5 500,- za D.I.D. řetězovku, než abych 1x za 5 let vysypal 50 000,- za repasi kardanu...

koukal jsem na konkurenci:
Suzuki V-Strom - hůř ovladatelné, absolutně nekultivovaný vybrující motor
Aprilia Kaponord - snad o metrák těžší
MotoGuzzi - blé, motor k.o., hnusný vzhled
BMW GS - cca 1,5x dražší, krásné, ale totál nepraktické, všude samé odkryté dráty, takže při normální jízdě v poho ukopneš elektriku k váze vzduchu či klapce, tragická ochrana jezdce proti horšímu počasí vč. mizerné aerodynamiky
Yamaha - nevšiml jsem si, že by něčím konkurovala

Pro mě asi zůstane Varan s řetězem řešením, i kdybych si mohl vybrat s kardanem, nicméně co hlava, to názor

-LOTR-
-LOTR- napsal 20.08.08 v 22:34

zajímavé počtení o gumách - mám Hondu takže Ti to nepomluvím , pěkný, jen mi chybí na trhu něco podobného ale s kardanem...