Yamaha XT 660 R (2006)

Vlastník melloun
Vloženo 20.3.2008
Aktualizováno 7.6.2012

Je to endurko, s jednoválcovým motorem o objemu 660ccm. Vodou chlazený, se suchou skrini. Motor o výkonu 50k a kroutakem skoro 60Nm. Nádherná motorka, která vás povozí jak do práce tak na lesni cestě nebo poli. Prostě holka na všechno.

Motorku jsem koupil jako novou od neoficiálního dealera Yamahy, proto byla za celkem slušnej peníz. Motor slape jak má, bez zadneho problému. Po zimě jsem jen otočil kličkem, velikej pist se dvakrat houpnul a bylo nastartováno. Prostě pohoda. Motor má velikej objem na to že to je jednovál. Proto se při malých otáčkach rád škube. Trochu tomu pomáhá stříkačka, ale cukání tim nezmizí. Nové laděné koncovky tomu velice pomůžou. Stejně tak KN vzduchový filtr.

Motorka má dva kotouče, ktery dobře plněj svoji práci. Jen přední brzda se mi zdá moc měkká. Zadní je vostrá a krásně se dávkuje. Jen se ní musí opatrně v případě, že máte originál zadní gumu. Je to guma která podle mých skušeností moc nedrží. Na asfaltě v ní neni ta pravá jistota a na prachu ci v mokru je uplne odepsaná.

V koncovkách výfuků jso katalyzátory. Což jiste rádi slyší ekologové ale mě to spíš vadí. Nejenom že jsou těžký jako prase ale taky snižují výkon.

Podvozek neni špatnej. Hned jsem si ale dotáhnul předpětí zadní pružiny o dva zuby víc než nastavuje výrobce. Je to mnohem příjemnější a hned je akčnějsí, dravější posez. Přední vidlice je podle mě moc měkká.Proto chystám podložky do vidlic, ktré ajistí větší předpětí pružin. Je pravda že na silnici to přináší velké množství pohodlí, ale v terénu to neni vhodný.

Pod motor jsem koupil kryt , kryty páček a laďáky Mivv. Potom to bude uplnej luxus. Je to motorka kterou jsem si dlouho přál a kterou jsem nakonec i získal. Jsem s ní maximálně spokojenej. Moje kráska:)

0x1d2
0x1d2 napsal 18.11.08 v 10:42

moc pěkná.. moc.! davam 10

marek321
marek321 napsal 01.11.08 v 20:05

Pekna masinka, ja som prave kupil novu Tenere a planujem vymenit vyfuky a hodit tam K&N-ko - fakt je tak poznat rozdiel vo vykone/krutaku? Dik za info a prajem mnoho stastnych km.

Richard4
Richard4 napsal 29.03.08 v 20:26

jo je to úžasný stroj. s těma gumama máš pravdu stojí za ho. pomalu se začínám dívat po jiných. koupil jsem ji v září a hned v obchodě si nechal namontovat kryty řidítek a kryt pod motor ten už se mi párkrát vyplatil

Jarinov
Jarinov napsal 26.03.08 v 20:20

hezkej kousek...taky jsem prave jeden poridil.prave se chystam na nakup chranicu rukou a padaku, pozdeji vyfuky a filtry, do toho chci jit az po zaruce.takze at dobre slouzi...obcas pisni nejakou tu zkusenost.mimojine jsem prave vyreklamoval baterku, pravdepodobne jelikoz moto stalo rok ve vyloze a nikdo se o ni nestaral.AT SLOUZI JAK MA