Jawa 350/640 (1994)

Vlastník alex1.1
Vloženo 10.3.2008
Aktualizováno 27.7.2009

Klasická Jawa 350/640, na pár drobností a úprav je v origo stavu, já jsem 3. majitel.
Jetá pouze na plnou syntetiku Valvoline.

Zkušenosti můj první stroj byl Simson S51 enduro, kdybych nemusel zůstal by doma. Simála jsem měl 2 roky a v roce 2006 jsem si pořídil 350. V roce 2007 proběhla komplet generálka motoru, navíc ještě slícování a vyleštění kanálů, nový lak na nádrži (předchozí majitel ji totiž polil brzdovkou)...Podle mě perfektní stroj na začátek. Ale jako vůbec tady nemínim Jawu vychvalovat, protože myslim si že "soudruzi" v Jawě na ní mohli za ty roky daleko více zapracovat a doladit do "dokonalosti".mezi právě tyto nedostatky bych uvedl, absence 5.rychlosti, nedostatečně tuhý rám, zadní kyvná vidlice ( nejedná se o vidlici z trampa) a hlavně příšerná zadní bubnová brzda, jako další mínus a ten hlavní je "lajdácké zpracování" a to myslim celkově a hlavně nejmarkantněji na motoru!!! (viz slícování příruby a leštění kanálů)

Ale abych tady jen nenadával, Jawa je prostě takovej českej koráb, takže ji nevadí vymlácená silnice, přes kterou se s lehkostí přežene, motor: krouťák 32N.m je celkem znát a to hlavně při jízdě ve dvou a výkonově taky není nejhorší, ale jak už jsem psal, chybí mu 5.rychlost..dále má Jawa celkem objemné odkládací prostory. Dalším plusem je podle mě velice povedenej posed a konkrétně pro moji postavu téměř ideální(mám 188cm).

Jawu mám v plánu si nechat ještě tak minimálně 2 roky a pak bych přestoupil do třídy cestovních motorek, ale spíš do třídy cestovních endur (XRV, Varadero, Caponord)

Na závěr: Jawa 350 je prostě Jawa, nemůžeme od ní čekat zázraky, ale ani ji zatracovat.

letos jsem Jawinku konečně vytáhl i do ciziny do Německa a rovnou i do Polska, celou cestu zvládla úplně na výbornou

simonberan
simonberan napsal 01.03.09 v 11:52

Moc pěkná,,,

sooky
sooky napsal 19.05.08 v 09:37

Jednim slovem nadhera

Jedlap
Jedlap napsal 02.04.08 v 21:36

Taky mám 350/640 je to dobrej stroj. Přeju ti hone mooc pekné ježdění a bez nehod

JyrkaFM
JyrkaFM napsal 18.03.08 v 14:48

krásná jawička Já mám devítku, ale jsou s ní pořád problémy

alex1.1
alex1.1 napsal 14.03.08 v 20:42

já mám třindu rád , byl to můj sen kterej jsem si splnil...Ale jako když to pujde, tak bych si ji chtěl nechat a mít v garáži 2 mašiny, třindu a nějaký to cestovní enduro.