Honda XRV 750 Africa Twin (1996)

Vlastník Alan 2
Vloženo 5.3.2008
Aktualizováno 26.1.2012

koupená z D v super stavu, po prvním majiteli, po kompletní prohlídce a výměně všech náplní i filtrů, najeto při koupi 37tis.km. No prostě vysněná Afrička.

defakto od malička sedlám jednostopé vozidlo, počínaje fichtem, kejvačkama od 175 až po 350ky.

Potom přišel čas na auta, s toho důvodu byla cca 5let přestávka od motorek.

Před čtyřmi lety jsem si koupil Hondu Dominátora, po roce vyměnil za Transalpa a po dalších dvou letech jsem si splnil svůj sen Honda Africa. Mám ji rok a jsem nadšený.

Zatím nebyl čas na cestování, tak jsem projížděl naši krásnou vlast.

3.12.209

Tak jsem se konečně dostal k tomu, opět napsat nějaké poznatky.
Jelikož mám Africu již tři roky, mohu říci,že je to opravdu super motka, univerzální a s dobrou spotřebou.
Letos jsme konečně projeli s manželkou rakouské alpy a musím říci "je to nádhera", jediné co nám to znepříjemňovalo je kráké sedlo, prostě se musím smířit, že nám je už 35 a lepší už to asi nebude .
Další o něco menší mínus je řetěz, na cestování jedině kardan, je pravda že se aspoň zastavuje na protažení.
Shrnul bych to asi takto, Africa je super ve své všestranosti, čili s ní nejlépe na Ukrajinu, Rumunsko, atd..Samozřejmě ani v alpách se neztratí, ale s plnou polní a ve dvou, říká se mi to těžko,ale chyběj jí koníci.
Asi bych to neměl říkat, ale jediné za co bych nyní měnil je BMW 1150 GS Adveture, bohužel je stále drahé .

20.12.2009
Tak Africa už má nového majitele.
Při jednom sněžném večeru jsem si řekl, když už má stát v garáži, tak ji zkusím dát na net.
Dal jsem cenu, že jsem ani nemyslel, že se někdo ozve. Bohužel se ozvali dva kupci najednou, první pán když ji vyděl, hned bylo jasné že ji kupuje, moc se mu líbila (ona byla opravdu moc pěkná ).
Tak jsem přesedlal na GSo 1150, ale na Africu jsem nezenevřel a nedám na ni nikdy dopustit. Všechny zdravím.

radek89
radek89 napsal 28.12.11 v 18:28

Freeman
Freeman napsal 23.01.11 v 13:08

Mel jsi ji krasne "vymazlenou" Lide, kteri ji maji na ni nedaji dopustit, takze vim presne o cem jsi psal. Nicmene chapu tve rozhodnuti ji poslat do sveta a vymenit ji za bramboru. Nesoudim ani neodsuzuji, protoze me bramborove "silenstvi", take dostalo Takze i kdyz uz dela radost nekomu jinemu, davam jednoznacne 10 bodiku

marin.zem
marin.zem napsal 03.01.11 v 20:50

Pěkná, fakt Když jsem sháněl tu svoji, tak jsem na tu Tvou i párkrát narazil v inzerátech! Tož ať Ti GS slouží a přeju hromadu spokojených kilometrů !

-Jandys-
-Jandys- napsal 03.12.09 v 13:07

Hezká mašina a dobré doplňky,to co popisuješ je opravdu tak,GS-je ale jiná třída a třeba v Mongolsku na písku se nechytá a XRV jede dál,tak hlavu nahoru za 10.b

LadasLadas
LadasLadas napsal 01.12.09 v 14:43

Jo jo, Africa je dneska žijící legenda, a ta Tvoje je vymazlená !!!
Jezdi bez nehod !

L.