Honda ST 1100 Pan European (1995)

Vlastník Zipák
Vloženo 17.2.2008
Aktualizováno 9.6.2018

Vloženo: 30.09.2019, Uskutečněno: 30.09.2019, Stav tachometru: 130000 km, Zhlédnuto: 35x

Je sobota ráno , dobalujeme vše potřebné a jedeme vstříc letošnímu dobrodružství.Trasa přes ČR vede na Hradec Králové,Pardubice,Žďár n.Sázavou,D1,Brno,Bratislava,Rakousko a několik placených úseků tam s námi navigace trošku točí,ale netrvá dlouho a uháníme opět po krásné cestě až k hranicím s Maďarskem.Přejíždíme v Pamhágenu a dále už přímo do města Buk a tam někde má být Romantik kempink.V podvečer ho máme.Celý den bylo vedro a tak s radostí využíváme kempový bazén a po tom horkém dni nám ani nevadí,že není termální.Večer jdeme na průzkum okolí.Všude hodně lidí našli jsme i thermál lázně,ale vstupné se vyplatí snad jen nacelý den a nějaké dopoledne, odpoledne...?Tak to se moc nehodí.Tento večer se koná jakýsi kocert proto asi tolik lidí.Mizíme zpět do našeho Romantik kempinku.Zapadáme do maličkého kempového restaurantu hraje tu hudba a po tom horkém dni si dáváme pivo.Než stačíme dopít hudby se ujímá prošedivělý pán důchodového věku elegantně oblečen a tak koukáme co se bude dít dál.Mezi tím jen co dopijeme máme na stole další pivo.Takový fofr to je jako v Česku . Slečna servírka s mírnou nadváhou o to větším úsměvem se doslova potkává mezi stoly u toho si ještě chvílemi potleskává do rytmu,protože ten starý dýdžej rozjel ´80 každý takový hit uvede v němčině a to je něco pro ně!Je jich tu dost tak,že netrvá dlouho a na maličkém tanečním parketě se postupně setkává i několik generací a je to hodně veselý večer.Piva již bylo dosti a Jituška maďarsky vysvětluje té rychlé servírce,že už zaplatíme.Ta to ovšem pochopí úplně obráceně a v mžiku máme na stole další pivo!Tak spát se půjde až později...o hodně později!Poněvač po tomto posledním pivu nás pohltila tato německá veselice a protančili jsme se až do pozdní noci.Potlesk pro dýdžeje...i servírka pochopila,že již budeme platit a my pak zamířili konečně dnes do hajan.

Neděle pro mě začíná celkem nepohodlně. Po včerejším veselí zjišťuji,že jsem spal na vypuštěné karimatce.Ještě,že mě to nevadilo.Brzy jsem na tu záhadu přišel.Matrace byla celá prasklá u ventilku.A přišlo na řadu lepidýlko na měkčené PVC...Opraveno s nadšením budu očekávat další noc! Teď,ale si jdeme ještě užít bazénu pak dobalíme pár věcí a dnes míříme dolů protáhneme se kousek za Balatónem poobědváme kousek od Hevízu v naší oblíbené restauraci kde moc dobře vaří .A dále jedeme po nekonečných rovinách,zapadlými vesničkami vzdálenosti mezi nimi veliké.Život tady je velmi prostý jak by se u nás dnes řeklo v souladu s přírodou!Tak to tady je...A najednou Zuzka hlásí dojeli jste do cíle.Cože?Kde?Co tady?Zuzka zabloudila.Původně zadaný Thermál jsme skutečně objevili,ale kemp nikde.Je pozdní odpoledne bloudíme a zase hledáme..Ze šlamastiky nám pomáhá babka z blízkého parkoviště.Ptáme se jí Česky a ona odpovídá Maďarsky.No není to krása!Poděkovali jsme a tak nějak podle té její pantomími se vydáváme tím směrem.Jak babka předpověděla tak se stalo.Kruháč,Tesco,Barcs...á 20km a skutečně byl tam krásný klidný kemp se spoustou thermálních bazénu.To místo se jmenuje Csokonyavisonta.Jdeme vybalovat stavět a pak odměna koupel v teplé vodě jsme tam dokud nám to plavčík nevypustí.V kempu je několik karavanů a my.Večeříme odpočíváme pozorujeme karimatku jestli neuchází pak jdeme spát.

Pondělí bylo vyhlášeno jako odpočinkový den .Od rána koupeme.Obědváme v areálu bazénů funguje tam restaurace formou bufet.Prostě zaplať a co sníš je tvoje a co něktří lidi dokážou spořádat konkrétně jedna paní napočítali jsme jí na talíři 7 řízků!K tomu příloha,dezert,salát všeho bylo dost.A pak jsme šli opět sportovat.Konkrétně Jíťa si velice oblíbila místní vysokou kamikaze skluzavku a celé odpoledne tady řádila jako náctiletá.

Úterý ráno naposled bázén a pak hurá do Chorvatska .Na hranice je to opravdu jen kousek.Dost mě překvapila poklidná jízda Chorvatů to dříve nebývalo!Copak se jim asi stalo?My,ale dnes máme hlad a na štěstí objevujeme krásný motorest postavená celý z kamenů a rostlého dřeva moc pěkně sladěný.I jídlo bylo výborné za rozumnou cenu.Pokračujeme až do Bosny krajina stejná jen bordelu přibylo směnárnu jsme zatím nenašli pokračujeme tedy bez jejich peněz dále.Můj bakéř mi s klidem do intercomu hlásí,že pořád máme dost Eur.Tak to su klidný!Silnice jsou dobré a my míříme do vytipovaného kempu Orlovo.Podle souřadnic ho máme,ale ta silnice končí někde v lese??Ale kdo se bojí nesmí do lesa.Máme kemp vítá nás starší usměvavý chlapík v klobouku ochotně ukazuje,vysvětluje je rád,že si s náma rozumí a na uvítanou nás zve na ochutnávku vlastní pálenice.Ono to vypadalo,že už se před námi s někým vítal,ale určitě by dal ještě několik takových návštěv jako jsme my.Daří se nám vítání odložit na později a to je dobře,protože hned potom nasedám na motorku poprvé na Europeanu brodím potok i Pav brodí následují dva prudké lesní výjezdy a tady dnes budeme spát...Teď stručný popis tohoto místa: 16 E za nás oba (víme,že nás bere v Eurech na hůl) v ceně koupací kabina vodu udržuje neustále teplou z obrovského hrnce na kamnech je potřeba přenést vodu do koupací kabiny a naplnit konev nezapomenout si dát podlážku!Lepším ubytováním je bungalov vypadájící jako náš krmelec ten jsme s poděkováním odmítli ...a stan si prý máme postavit kam chceme kam oko dohlédne je prý všechno jeho.Oheň si máme rozdělat kde chceme.Kadibudku jsme objevili sami!Tak to jsme se pobavili.První den v Bosně a hned velké dobrodružství Večer kupodivu Jíťa odmítá koupací kabinu.Proč?Ptám se...a nepřestáváme se smát.Jdu dolu kde stojí budova v ní je i restaurace vše je takové hodně venkovní .Budova je z části na pilířích stojící v uměle vytvořeném jezeře.To je vystřílené do skály přítokem je malý vodopád vysoký asi 20m .Sami si tu pěstují v tekoucí vodě pstruhy.A to koupání v průzračné vodě to mě úplně dostalo!Dnes jsme tedy kopací kabinu nenavštívili.

Středa odjezd loučíme se s majitelem společně se fotíme a pak jedeme .Silnice jsou plné aut některým se u nás říká veteráni tady ne!Tady dřou jako mezci!Dnes už musíme směnit peníze.Přijíždíme do městečka nějak nerozumím kde se tady vzal takový obrovský kopec .Ani se nesnažím řadit dvojku.Pomalu vyjedeme nahoru a tam...! Banka.Jsme bohatí.Později v horách obědváme a začíná se nám tu líbit.Jedeme po silnici č.463 pak,ale odbočujeme a dále už jen lesem silnice se zužuje na jedno auto.Snad hodinu nikoho nepotkáme auto ani nikoho.I Zuzka tady v tom solidně plave a vodí nás pěkně za nos.Neustále ji musíme kontrolovat telefonem ten má asi lepší mapy.Konečně jsme zpět na 463 jedeme až do Foči.Tady už se soustředíme najít kemp.Směřujeme k hranicím Černé Hory po velice špatné cestě,kterámá asfalt pouze uprostřed a chtěji po něm jet všichni.U cesty se objevují poutače na rafting a brzy i vodácké kempy.Vybíráme krásný nový vodácký kemp se spoustoumalých dřevěných chatiček.Jednu si bereme máme v plánu od tud udělat výlet do Černé Hory do pohoří Durmitor.Rychle scházíme věci z motocyklu a jdeme se schladit do řeky Driny.Je to velice rychlá řeka uplně čistá a velice studená!Prý 12st. Voda v tom horku byla jak žiletky.Podvečer trávíme praním prádla,hrajeme si s mistním psem dokonce i Wifi tady maji.Ve 20:30 začíná večeře kterou máme vceně.Majitel kempu dnes servíruje ovar + zeleninové mísy jen co dojíme máme nastole další ..Už doost! Dnes večer usínáme na zádech

Čtvrtek,budíme se časně ráno. Je veliká rosa,ale zima není.Připravuji motorku na dnešní výlet.Odpojuji Pava toho zamykám u lavičky vedle naší chatky a do kufru stěhuji vše potřebné.Je 8:30 na stole máme vydatnou domácí snídani.Brzy sedíme na motorce a míříme na hranice s Černou Horou.Cesta je děsná a pozor jezdí tudy i kamiony! 8 Km a jsme na celnici ta vypadá jak z pohádky 3 Veteráni.Překročením hranice se asfalt hodně zlepšil a my si konečně užíváme jízdu kaňonem kde se na dně kroutí modrá řeka Piva.Brzy odbočujeme na Žabljak doslova mizíme ve skále a pak hned úzká cesta do nebe.Ještě,že jedeme na lehko.Často po očku kontroluji budík teploty motoru.Naposledy fotíme řeku Pivu.Neustále stoupáme po silnici R14 a začíná se nám otvírat pohoří Durmitor.Krásné,rozsáhlé,úplně jiné než Alpy lidí opravdu jen hrstka.Výhled je tu úchvatný.Na travnatých kopcích vidíme v dálce stáda ovcí i divoké koně.Užíváme si krajinu často zastavujeme a posedávame na lavičkách nebo jen tak na trávě nikdo tu není jen příjemně chladný vítr.Fotíme se před vrásčitýma skálama pak pokračujeme až k nejvyššímu vrcholu do výšky 1900 m.n.m.Tady už nějací turisti jsou,ale jde to.Prohlížíme fotíme -a najednou výběrčí.Hubený chlapík ošlehaný větrem nonstop pokuřující a už nám vyjíždí tiket dva persón já...6E Bitte,Dankééé.Tak snad je to pro dobrou věc.Přehoupneme kopec a sjíždíme dolů.Na úpatí hor objevujeme dost nových malých kempů.Které v budoucnu určitě ještě navštívíme.Jedeme po širokých silnicích provoz minimální nechce se nám odtud.Máme hlad!Projíždíme městečkem Šavnik a na konci pod lesem pěkný motorest.Rychle je vybráno 2X biftek s hranolkama.V jídeláku stálo 400g ?? To asi ne to je překlep to je i s hranolkama a jak se tak bavime přistáli před námi bifteky jak svět.Bože!Kdo to sní??Je to pryč.Odpočíváme na motorce jedeme serpentýny po pěkné široké silnici a nikam nekvaltujeme a tak za námi již delší dobu jede dodávka vím o ní.Pak jsme vyjeli do míst výhledem do krajiny lehce spomaluji a pouštím ho před sebe.On pak,ale udělal něco na co jen tak nezapomeneme.Zastavil a mával na nás.Když jsme ho dojeli vidím,že je to zmrlinařská dodávka.Řidič vyskočil z auta zvedl vrata zalovil v autě a pak nás každého podaroval kornoutem zmrzliny.Sedíme jako opaření uprostřed silnice se zmrzlinou v ruce.Poděkovali jsme mu on se hodně smál beze slova skočil do auta a byl fuč! Hvala!Blížíme se k městečku Plužine.Tady opět vidíme řeku Pivu.Neodoláme a sjíždíme dolů do Plužine kde jsme zahledli malou pláž.Auta zde parkují kde koho napadne.Přizpůsobujeme se a Hondě vybírám pěkné stinné místo na posekaném palouku kousek od vody.Skáčeme do té modré vody a po zbytek odpoledne nás to tady baví.Večer se vracíme do kempu nějakých 40 km.Cestou chci ještě dotankovat.Bohužel Pumpa v Plužine je celá vykopaná.Jsme v kempu dnes k večeři pstruh vytažený z Driny byl výborný.Pak sčítáme km na zítra.Nejbližší pumpa naším směrem je 100 Km.V nádrži je možná 130 Km.Tak zítra uvidíme.

Páteční hladové ráno. Dnes už žádná snídaně?Jak to?Ptáme se.Vždyť jsme včera zaplatili za celý pobyt.A to byla asi chyba...Protože dnes se dozvídáme,že včerejší snídaně to byl dárek.Tak to nás hodně zaskočilo i trochu zamrzelo,ale my o hladu nebudeme!To teprve uvidíš!A hned jsme si přesedli pod vedlejší přístřešek a vyndali z motocyklu snídani z valstích zásob ten asi koukal.Přeci jsme stanový lidé!Nás nedostaneš sokolíku Po snídaní jsme odfrčeli s několka kapkami v nádrži směr Dubrovník.Jedeme Černou Horou jsou tady lepší silnice až do Nikšiče kde hledáme benzinku.Máme ji najeto 454 Km a v nádrži zbylo 2,5L UF.Máme plnou a teď už pěkně v klídku až k moři do kepinku Pod Maslinom.Ještě v Černé Hoře zastavujeme v pěkném restaurantu na oběd.Co si asi dáme? 2X biftek ..á 400g Žijeme jenom jednou přeci A pak už Dubrovník Maslina a koupadlo na zdejší maličké pláži.Ležíme na obrovkém kameni až do večera a je vedro.Cestou do kempu si chceme dát studené pivo v občerstvení na pláži.Po příjezdu z Bosny trochu šok.Jedno teplé lahvové pivo přes 80 Kč ! Ještě,že tu nemusíme být třeba dva týdny.Dnešní noc spím venku před stanem jaké je vedro.

Sobota obyčejný den běžného turisty. Ráno k vodě.V poledne na oběd a k vodě.Večer na večeři.Já,ale tento večer plánuji další už zpáteční cestu.

Neděle ráno ještě koupadlo pak,ale začíná drobně pršet. Máme zabaleno následuje odjezd směr Mostar,Vodopády Kravica ,kemp Kravica. Kolem poledne začíná hodně pršet.Jdeme na oběd. Už jsme si všechno dali a stále prší.Co prší?Leje jako z konve.Jdeme do nemoků.Projíždíme obří louže skoro jezera.Občas mě napadne černá myšlenka co kdyby se dostala do Hondy někam voda.Ta si,ale běží jako by žádná voda nebyla.Odpoledne jsme na daných souřadnicích tam kde má být kemp.A nic.Nikde poblíž vodopádům na řece Kravica žádný kemp není!!! Opravdu jsme se dostali úzkou cestou až k řece a tam ve svahu na paloučku otočit Hondu s Pavem to opravdu nebylo snadné.Následoval výjezd po mokrých kamenech .Kolo se protáčí Honda se kymácí.To vše provádíme v nemocích.Jme mokří upachtění špinavý.Jedeme hledat pokoj.Všude všechno je plné.Dlouho jezdíme městem Ljubuški až jsme zahlédli maličký poutač motel Most.A skutečně stojíme před VIP restaurantem parkoviště je úplně plné luxusních aut.Tak tady nás nenechají .Říkám si...Opatrně vcházíme a ptáme se na ubytování .Ano máme volný pokoj oba jsme se rozzářili .Už je pozdě jsme unavení a vůbec se nepodobáme lidem sedícím v restauraci.Radostně v ruce svíráme klíč od pokoje č.7 a jdme se ubytovat.A opět jen zíráme na tu nádheru pokoj je hodně luxusní nechybí TV,plná lednice,klimatizace,velký balkon,elektrické žaluzie, 100% koupelna.Vše v bílé a jemně zlacené.Tak to si dnes zasloužíme!Dáme se do gala a vyrazíme dolů na večeři.Mezitím stále prší i celou noc a z nebe lítá jeden bles za druhým.My však dnes v suchu a teple dobrou

Pondělí vodopád Kravica.Dnes budeš náš! Pondělí vodopád Kravica.Dnes budeš náš! Na parkoviště k vodopádům to máme asi 8Km jsme tu první a náležitě si této výhody užíváme.Vstupné pro oba je 20KM.Sestupujeme dolů k vodopádům a vidíme jak moc v noci pršelo.Je zatopené občerstvení.Stánky ve vodě i lodička potpená a vodopád zjevně zmohutněl.Postupně se otepluje a já mohl konečně koštnout vodu.Skáču z lávky do té křišťálové vody je to hodně osvěžující.Dost jsme si to tu užili .Jdeme zpět k motorce na parkovišti kupujeme nějaké suvenýry a pak startujeme a dnes napříč Bosnou krásnou přírodou bez turistů.Ale úplně snadné to nebylo projíždíme několik lijáků směřujeme do města Jajce kde už opět začíná 21 .století.Máme kemp celá tato oblast je moc pěkná .Náš kemp je nad řekou do obchodu přes ulici.Večer pak přijíždí dvě motorky z ČR.Povídáme pak jdeme na kutě.

Úterý budíme se v Jajceti . Od našeho souseda Poláka dostáváme tip na krátký výlet.5Km nad námi mají být na řece malé vodní mlýnky.Po 9 H odjíždíme po silnici nahoru okolo obchodu Bingo.Cestou zastavujeme na meším vodopádu pak už mlýnky.Je to hrozně roztomilé.Řeka tady tvoří takové stružky na nichž jsou malé dřevěné mlýny.Po lávkách se mezi nimi dá krásně projít.Vstupné ani parkovné se tady nevybírá.Jajce je moc pěkná oblast a my tady určitě nejsme naposledy.Snažíme se najít silnici do Banja Luky.Jedeme objížďkou plné velkých kamenů ..to už nás,ale tolik nenznepokuje.Opouštíme Banja Luku cesty již s větším provozem.Brzy jsme na hranicích s Chorvatskem a tady nás Zuzka potahá nekonečně dlouhými vesnicemi kde zůstalo mnoho rozsřílených a opuštěných domů.Je to velice smutná jízda i když už je tolik let po válce. My už se těšíme do Maďarska.Je veliké teplo doslova se na motorce smažíme.Odpoledne přijíždíme do Maďarska města Barc a pak ještě kousek vzpomínáme na babku jak nás před týdnem bravůrně navigovala ...dnes už najisto až do Csokonyavisonta kemp s thermálem.Ještě se dnes stihneme vykoupat.A večer vzpomínáme co jsme toho v Bosně letos zažili.

Středa je koupacím dnem.

Čtvrtek dnes odjezd napříč Maďarskem
až do Hegykő thermál kempu SÁ-RA kde si užíváme poslední dny dovolené.

Pátek je jak stvořený na výlet .Vyhlídli jsme si cestou takový pěkný zámek Esterházyovců - Fertőd.Uvnitř má být muzeum tak se spokojíme jen s prohlídkou z venčí.Zahrady i celé okolií zámku je velice pěkně udržované a nám opět začíná pršet.Jsme tu úplně sami tak legračně pobíháme s deštníkem sem tam a fotíme pěkné snímky na oběd jsme zpět na koupáku

Sobota odjezd domů. Vše proběhlo bez kompikácí .Odpoledne jsme přistály v Dolní Brusnici.Večer si prohlížíme fotky a pochvalujeme si to dnešní ubytko.Celkem tedy najeto 3.495 Km.Motorka celou cestu bez jediného zaváháni.A to jsme cestou zpět pokořili 130.000 Km! Rovněž Páv se držel po rozbitých silnicích co jen to šlo.A z našeho vybevení?Selhávala karimatka Loap,moje nemoky a v lijácích by to chtělo vodotěsné pouzdro na navigaci. Naopak co mile překvapilo byly moje boty Salomon.Udrželi sucho i vtěch největších lijácích.Rovnež stan Coleman obstál bez potíží.To je vše.Tak zase někdy!

Guga (72) napsal 17.03.2021 v 22:25

Paráda veliká

Fishbonne (0) napsal 07.11.2019 v 09:14

Krááááása. Já letos zaparkoval svojeho pana do garáže s 129.999 km na tachometru

31081 (674) napsal 01.10.2019 v 08:21

• Bosna 2022

Bosna 2022 Den1. Je úterý ráno. Brzy ráno! V 7:00 sedíme na motorce a jedeme směr HK, Chrudim, Žďár, Břeclav, Rakousko ,Maďarsko, Borgata tady dnes končíme.Je 15:30 . Ubytováváme se v thermal campingu. Je celkově st

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.01.2023
    Uskutečněno: 20.01.2023
  • Výměna spojky,oprava výfuku.

Při 136tis se mi několikrát stalo, že jsem pocítil proklouznutí spojky. Dovolená se blížila a já si objednal spojku novou od v motoobchodě 2H moto .Po dvou týdnech spojka dorazila,ale bohužel jiná na Yamahu..A patálie z

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.08.2021
    Uskutečněno: 26.08.2021
  • Rumunsko 2021

Rumunsko 2021. Den1. Letošní rok byl ve znamení oprav a údržby na motocyklu. Nečekaně tyto opravy končily v posledním týdnu našeho odjezdu. Tak snad bude vše fungovat jak má. Rovněž vybavení jsme obměnili. Oblečení D

Typ: Dovolená
    Vloženo: 06.02.2022